Kapadokya At Turu

Tarihi henüz insanlığın ortaya çıkmadığı zamanlara dayanan Kapadokya muhteşem atmosferiyle unutamayacağınız anılar biriktirebileceğiniz bir bölgedir. Kapadokya tatiliniz esnasında ise; bölgeyi gezdikten sonra farklı aktivitelere katılarak yeni deneyimler elde edebilirsiniz. Bunlardan birisi de at turlarıdır.

Kapadokya At Turu 2024

Kapadokya turu için öncelikle tercih edeceğiniz işletmeye karar vermeniz gereklidir. Bu noktada işletmelerin sunduğu tur rotalarını inceleyebilir ve size hitap edenleri bulabilirsiniz. İlgi çeken bazı rotalar şu şekildedir: 2024 yılı güncel rota olarak güncellenmiştir

 • Sosyal medya paylaşımlarının her geçen gün önemini arttırması ile birlikte yalnızca fotoğraf çektirmek için düzenlenen at turları oldukça ilgi çekmeye başlamıştır. Bu turlarda atlar fotoğraflar için özel olarak hazırlanır ve süslenir. Böylece daha estetik fotoğraflar çekmek mümkün olur. Bölge ve fotoğrafçılık hakkında profesyonelleşen rehberler sizi fotoğraf çekimi için elverişli bölgelere götürürler. Burada rahatlıkla fotoğraf çektirebilirsiniz. Bazı firmalar fotoğraf çekimi için profesyonel fotoğrafçılarla da çalışmaktadır.
 • Genellikle gün batımında 2 saatlik turlar düzenlenir. Özellikle daha önce at binme deneyiminiz bulunuyorsa bu tura şans verebilirsiniz. Bu sayede keyifli zamanlar geçirebilir, dilediğiniz yerde mola verebilir ve dilerseniz fotoğraf da çekebilirsiniz.
 • Eğer sabahın erken saatlerini değerlendirmeyi seviyorsanız gün doğumu turlarını tercih edebilirsiniz. Bu saatlerde genellikle balon turları da olduğundan atla yaptığınız gezinti esnasında rengarenk bir gökyüzü görürsünüz. Ayrıca Göreme’de bulunan gün doğumu bölgesinde güneşin doğuşunu seyredebilirsiniz.
 • Daha önce binicilik deneyiminiz olmadıysa 1 saatlik turları değerlendirebilirsiniz. Tur öncesinde günün hangi saatinin müsait olduğunu öğrenebilir ve deneyimli rehberler eşliğinde Kapadokya’nın güzel bölgelerini keşfetme imkânı yakalayabilirsiniz.
 • Sabah insanı değilseniz ve günün daha çok ilerleyen saatlerini değerlendirmeyi seviyorsanız tercihinizi gün batımı at turlarından yana kullanabilirsiniz. Muhteşem bir manzarayı izleme şansı bulacağınız bu turda Aşk Vadisi, Çavuşin Köyü gibi farklı bölgeleri gezebilir ve birbirinden güzel fotoğraflarla anılarınızı kalıcı hale getirebilirsiniz.

Kapadokya At Turu Fiyatları 2024

Kapadokya at turu fiyatları 2024 yılında tercih edeceğiniz işletme, turun süresi, mevsim gibi etmenlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak genellikle 1 saatlik turlar 250-300 TL aralığından başlamaktadır. Bu fiyatların içerisinde yalnızca at kiralama yoktur. Güvenlik ekipmanları işletme tarafından karşılanmaktadır. Sizinle turda bulunan bir rehberiniz olur. Ayrıca işletmelerin büyük çoğunluğu sizi otelinizden alıp otelinize bırakmaktadır. Bazı turlar ise; molalarda yiyecek, içecek ikramı ve profesyonel fotoğraf çekimi gibi hizmetler vermektedir. 2024 yılında en uygun fiyatları öğrenmek için mail ile iletişme geçebilirsiniz.

Kapadokya At Turu Fırsatları 2024

Pers dilinde güzel atlar ülkesi olarak bilinen Kapadokya’da at turu yapmanızı sağlayacak pek çok işletme mevcuttur. Ancak fırsatlardan faydalanmak için birkaç gün öncesinde araştırma yaparak rezervasyon yaptırmanız önemlidir. Genellikle gün içerisinde firmalarla iletişime geçmeniz yer bulmak için yeterli olsa da belli dönemlerde yoğunluklar olabilir. Ayrıca erken rezervasyonlarda daha uygun fiyatlar bulmanız da kolaylaşacaktır.

Kapadokya At Turu 2024 Ne Kadar?

Kapadokya at turu süreleri, tercih edeceğiniz tura göre değişiklik gösterir. Bu konuda turlar oldukça esnektir. Kimi işletmeler yalnızca fotoğraf çekimi için oldukça kısa turlar düzenler. Ancak genellikle turlar 1 saatten başlar. 2 saatlik turla Kapadokya’nın önemli bölgelerini gezebilirsiniz. Ayrıca at safarisini daha önce deneyenler ve uzun turları tercih edenler için 3 saatlik seçenekler de mevcuttur.

Kapadokya At Safari Gezisi

At safari gezisi turlarında (Kapadokya at turu) işletmeler oldukça deneyimlidir. Bu sayede sizi doğru şekilde yönlendirmekte ve yanınızda size refakat edecek eğitmenler görevlendirmektedir. Ancak yine de bazı ipuçların göz önünde bulundurmanız gereklidir.

 • At turlarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta at seçimidir. Bu noktada işletmeye güvenmeniz önemlidir. Yalnızca beğendiğiniz için bir atı tercih etmemelisiniz. Özellikle daha önceden binicilik tecrübeniz bulunmuyorsa sizin için daha sakin atların seçilmesine özen gösterilir.
 • Bineceğiniz ata yaklaşarak onu sevebilirsiniz. Mümkün olduğunca sakin olmaya çalışmalısınız. At, sevildiğini hissettiğinde size daha uysan yaklaşacaktır.
 • At turu gezisi tur esnasında kesinlikle artistlik hareketler yapmayı denememelisiniz. Bu konuda eğitmenlerin uyarısını dinlemelisiniz.
 • Tur esnasında atınızda bir huzursuzlanma ya da yanlış giden bir durum hissettiğiniz takdirde emin olmasanız dahi rehberinize söylemenizde fayda vardır.
 • Tur için mevsime uygun, esnek ve rahat bir kıyafet seçmeye özen gösterebilirsiniz. Özel bir kıyafet giymenize gerek yoktur.
 • At üzerinde giderken fotoğraf çekmeyin. Anlık bir dikkatsizlik nedeniyle istenmeyen kazalar yaşayabilirsiniz. Fotoğraf çekmek istediğinizde rehberinize söylediğinizde sizin için uygun bir noktada durmanızı sağlayacaktır.
 • Birden fazla atın bulunduğu turlarda atlar arasındaki mesafeyi açmak önemlidir. Önünüzdeki atın tekme atması durumunda kendinizi ve atınızı kurtarmanızı sağlayabilir.
 • Tur sırasında kesinlikle kask takmalısınız. İşletmeler güvenlik önlemlerini oldukça önemsemektedir.
 • Tura başlamadan önce eğitmen turda atı nasıl yönlendireceğinizi anlatacaktır. Atların farklı alışkanlıkları olduğunu göz önünde bulundurarak eğitmeni dinlemeniz önemlidir.
Kapadokya At turu Nerede

Kapadokya at turu genel olarak göreme kasabası içerisinde olmaktadır. Ortahisar kasabasında ve Ürgüpte de bu at Turu gezisini bulabilirsiniz. Genelde yoğunluk olarak Göreme kasabasındaki at turu gezisi Kapadokya gün batımı at turu, Göreme kasabasından başlayıp sırasıyla Kılıç Vadisi, Kızlar Manastırı, Gül Vadisi, Çavuşin Kasabası, Güzel ilginç peribacaları ile Aşk Vadisi gibi yerler bulunmaktadır. Kapadokya at turu gezisi 2024 yılı için daha güncel ve alternatif bilgiler için bizlere mail yolu ilede ulaşabilirsiniz.

Kapadokya At Turu Hakkında Sorular
Nevşehir’de At Meşhur mu?

Nevşehir, at ırkları ile meşhur bir bölge değildir. Genellikle Arap atları ve farklı bölgelerde yetiştirilen atlar bulunur. Ancak çok eski çağlardan beri bölgede atların varlığı bilinmektedir. Günümüzde ise çok sayıda at çiftliğine ev sahipliği yapmaktadır. Bu çiftlikler genellikle bölgedeki turistlerin gezmesine uygun evcil atlar yetiştirmektedir. At çiftlikleri ise oldukça kapsamlı bir şekilde tasarlanmaktadır. İşletmelerin büyük bölümü, atların gezilmesine ve misafirlerin diledikleri atı seçmesine izin vermektedir. Ekstra olarak at çiftliklerinde kahvaltı hizmeti de bulunabilmektedir. Bu sayede çocuklarınız atlar ile zaman geçirirken siz de kahvaltı yapma imkânı bulabilirsiniz.

Kapadokya’da Nerede At Binilir?

Kapadokya, vadileri ile meşhur bir bölgedir. Bu nedenle at turu yapılacak pek çok bölge bulunmaktadır. Bu bölgelerde gezerken size rehberlik yapacak bir çalışan bulunması Kapadokya’nın gizli bölgelerini gezmenizi sağlayabilir. Özellikle vadilerde bulunan ve araç girişine izin verilmeyen yerlerde yapılan alt turları doğada zaman geçirmeyi seven misafirler için ideal bir seçim olabilir.
Kapadokya’da özellikle Aşk Vadisi, Zelve ve Güvenlik Vadisi popüler at turu güzergahları arasında yer alır. Ekstra olarak Çavuşin Köyü, Paşabağı gibi bölgeleri gezme imkânınız da bulunmaktadır. Bölgede bulunan peri bacaları ve üzüm bağlarını gezebilir, burada birbirinden güzel fotoğraflar çektirebilirsiniz.

Nevşehir Yılkı Atları Nerede?

Kapadokya’nın geçmişte baktığımızda bölgede yılkı atları sürülerinin oldukça fazla olduğu dikkat çekmektedir. Bu yılkı atları doğada kendi hallerinde gezmekte ve yabani atlar olarak kabul edilmektedir. Ancak günümüzde turizmin etkisiyle bu atların önemli bir kısmı yakalanmış ve eğitilerek turistlerin gezintisine uygun hale getirilmiştir. Yine de Kapadokya bölgesinde yılkı atı sürüleriyle karşılaşmanız mümkündür. Bu sürüler yüzlerce ata kadar çıkabilmektedir. Ancak son zamanlarda bu sayı azalmış ve genellikle 10- 15 attık sürüler varlıklarını sürdürmeye devam edebilmiştir.
Eğer şanslıysanız Kapadokya geziniz esnasında yılkı atları sürüleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu sürüler genellikle Göreme ve Zelve vadilerinde karşınıza çıkacaktır. Özellikle trekking ve bisiklet turları esnasında bu karşılaşmanız mümkündür.

Kapadokya at turu fiyatları 2023
Kapadokya
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.