Kapadokya ATV Turu

Kapadokya ATV turu gezi araçları arasında bulunan ve Kapadokya bölgesini rahatlıkla gezeceğiniz turlardır. Gün içinde kişi tarafından belirlenecek olan uygun zaman dilimi içinde de turlar yapılmaktadır. ATV turu kişi seçeneklerine ve saatlerine göre de değişiklik göstermektedir. Turları hesaplanması genel olarak saate göre belirlenmektedir. 1 saatlik, 2 saatlik ya da daha uzun süren ATV turları da farklı fiyat aralıklarında yapılmaktadır.


Kapadokya ATV turları için ATV araçları kiralanacak noktalarda bulunmaktadır. Kapadokya bölgesinin ATV ile gezilecek birçok alanı bulunmaktadır. Dağlık ve engebeli arazilerinin yanı sıra düz alanları da bulunmaktadır. ATV turu safari için kiralama ücretleri saatlik olarak belirlenmiştir. Gün boyu tur yapma şansı da bulunmaktadır. Her saat diliminde açık olan ve hizmet veren kiralama noktası da bulunmaktadır.

Kapadokya ATV Turu 2024 Fiyatları ve Diğer Bilgiler

Kapadokya ATV Turu Fiyatları 2024

ATV turu için sabit bir fiyat aralığı bulunmaktadır. Fiyatlar genellikle saatlik olarak hesaplanarak ücret alınır. Atv turu ne kadar sorusu için belli bir detayı ele alırsak, kişi kullanmak istediği saat dilimini ve süresini söyleyerek aracı kiralayabilir ve teslim süresi dolmasına yakın da aracı teslim edebilir. Kapadokya bölgesinde araç turu için ATV kiralama için farklı ve çeşitli hizmet veren mekan bulunmaktadır. Her gün açık olarak müşterileri bekleyen bu mekanlar en güvenli aracı kişiye kiralamak ile yükümlüdür.


Tur öncesinde ATV kullanımı konusunda birkaç bilgi kiralama yerinden aktarılmaktadır. Deneme safari turu ve ısınma turu da kullanım öncesinde ATV ile yapılmaktadır. Kullanım konusunda bilgi sahibi olmayan kişilerin ATV turunu yaparken araca tek başıma binmemesi gerekmektedir. Güvenli olmayan bir şekilde araç kullanımı yapılmamalıdır. Kapadokya bölgesinin tarihi, kültürel ve coğrafi alanlarına rahatlıkla gitmek için ATV kullanım oranı da fazladır. İnsanların gezi sırasında yaygın olarak tercih ettikleri araçlardan biri olmaktadır. Atv turu ne kadar dersek eğer bu tur saatlik olarak da uygun ücretler belirlenmektedir. Yeni ücretler için bilgi almak adına mail adresi ya da iletişim adreslerini kullanabilirsiniz.


Kapadokya ATV turları sırasında kişiler ısınma ve deneme turları ile ATV aracı hakkında bilgi sahibi olarak dengede durmayı da öğrenmektedir. ATV 4 tekerlekli ve kullanımı kolay olan bir arazi aracıdır. Genel olarak dağlık ve engebeli araziler içinde de kullanımı kolay olmaktadır. Kişiye bağlı olarak belirlenen süre inde ATV araçları teslim edilmelidir. 4 tekerlekten an pratik ve hızı normal olan bu araçlara biniş sırasında her türlü güvenlik önlemi alınarak araç kullanımına bağlanmaktadır.

Kapadokya ATV Turu Nerede Yapılır?

ATV turları Kapadokya bölgesi sınırları içinde yapılmaktadır. Gezilecek tarihi yapılara ve vadilere de bu tür araçlarla kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilmek mümkündür. ATV turları Kapadokya bölgesinin en önemli ve eşsiz alanlarına yapılacak olan gezilerde yaygın olarak tercih edilmektedir. Uçhisar Kalesi, Kızılırmak, Ürgüp, Aşk Vadisi, taş evler gibi birçok farklı alanı görmek ATV araçları daha hızlı olmaktadır.

4 tekerlekten oluşan ve dengede duyma konusunda da uygun olan araçlardan biri olarak kullanılan ATV ile Kapadokya bölgesinin muhteşem ve harika güzelliklerini görme şansıda elde edilmektedir. Göreme ve Ortahisar bölgeleri yapı bakımından ve ulaşım açısından da farklı alanlarda bulunmaktadır. Kapadokya ATV turları ile bu iki bölgeye rahat ulaşım yapılmaktadır. Arazi araçların her türlü arazi ve doğa koşullarına uyum sağlama konusunda başarılı olan araçlardır. Uygun fiyatlar ile saatlik olarak kiralamak da mümkündür.

Kapadokya bölgesinde her mevsim Kapadokya ATV turu yapılmaktadır. ATV turu yapılması için bir sınırlama ve mevsim şartı bulunmamaktadır. Kış aylarında soğuk havanın etkisi ile birlikte de turlar yapılmaktadır. Beyaz renklere bürünen Peri Bacalarının arasında ATV aracı ile geçerek güzellikleri izlemek farklı bir bakış açısını kazandıracaktır. ATV turu ve bölgeleri için bölgeye gelmeden önce kısa bir araştırma da yapabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

ATV Turu Kiralama Rezervasyon

Kapadokya ATV kiralama kişi tarafından belirlenecek olan saat süresini esas alarak ücretler belirlenmektedir. Günlük olarak kiralama şansı bulunduğu gibi saatlik olarak da kiralamak mümkündür. Günlük ve saatlik olarak kiralanacak ATV fiyatları Euro cinsi üzerinden yabancı turistler için belirlenmektedir. Bu tür araçları kiralamak için de belirlenen en düşük ücretler 1 saatlik zaman diliminde bulunmaktadır.


Kapadokya ATV turu sırasında bir rehber aracılığı ile de gezerek ve tarihi mekanlar hakkında bilgi sahibi olarak Kapadokya bölgesinin eşsiz manzarasını görmüş olursunuz. Rehber tarafından gezilen ve görülen her yapı için kişiye özel bilgi aktarımı da yapılmaktadır. Kiralama işlemleri için rezervasyon da yapılabilir. Kapadokya gezisi öncesinde kalınacak oteller, kullanılacak araçlar ve gezilecek alanların tamamı için rezervasyon şansı da bulunmaktadır.


Kapadokya bölgesine özellikle son dönemler içinde yoğun bir insan ve ziyaretçi nüfusu gelmiştir. Şehrin kalabalık, kirli ve gürültülü alanlarından kurtulmak ve tatil yapmak adına en uygun bölgeler arasında Kapadokya ilk sıralarda yerini korumaya devam etmektedir. At turları tek kişilik ya da 2 kişilik olarak da yapılmaktadır. ATV kiralama noktalarından kiralanan ATV kullanımı sırasında yan yana sevdiğiniz kişiler ile de farklı araçlar kullanarak gidebilirsiniz.


Balon turları ve ATV safari Kapadokya turu ve gezileri sırasında olmazsa olmaz araçlar arasında bulunmaktadır. ATV arazi araçlarını kullanmak için herhangi bir ehliyet şartı bulunmamaktadır. Araç sürme ve kullanma konusunda da deneyim sahibi olunması şartı yoktur. Deneme ve ısınma turlarının yapılış amaçları arasında insanların kullanacakları ATV aracını öğrenmeleri ve nasıl kullanmaları gerektiği konusunda bilgi almaları için yapılmaktadır.

ATV Turu Güvenli Mi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

ATV turu güvenli olarak yapılan ve kullanılan arazi araçları ile gezi yapılması işlemidir. Güvenlik açısından ATV arazi aracı kullanımı öncesinde kişinin dikkat etmesi gereken birkaç kural bulunmaktadır. Bu tür arazi ve gezi araçları sırasında kiralama işlemi sonrasında kişilerin araç kullanımına başlamadan önce kask takmadı zorunlu olmaktadır. Kask mutlaka takılması gereken malzemelerden biridir. 12 yaşından küçük çocukların ATV aracına binmelerine izin yoktur.


12 yaşından büyük olan çocukların ise kullanılacak olan arazi aracında arka koltuğa güvenli olarak oturmaları gerekmektedir. Çocuk ve kişi güvenliğini sağlamak önemlidir. Bölgede mevsim şartlarına bakılarak yağmurlu bir hava var ise mutlaka eldiven ve gözlük takılması gerekmektedir. Bu tür malzemeler kiralama hizmet noktası tarafından verilmesi zorunlu olan malzemelerdir.


Kapadokya ATV safari ve arazilerde de kullanımı yapılan araçlardan biri olmaktadır. Kapadokya ATV turları sırasında her türlü arazi şartlarında tehlike oluşmaması adına çocuklar ve kişilerin dizlerini korumak için dizlik ve dirseklik takmaları da gerekmektedir. Her türlü malzeme ve ekipman kiralama yapılan yer tarafından kişilere temin edilmektedir. Yasal olarak zorunluluklar arasında bulunan bu malzemeleri kullanmak istemeyen kişilerin ATV kullanmalarına da izin verilmemektedir. Güvenlik önlemleri kişilerin yaşamlarını tehlikeye atmamalarıiçin belirlenen kurallardan oluşmaktadır ve kurallara uyulması hem kiralama mekanı hem de kişi tarafından zorunlu olmaktadır.


Kişilerin ATV kullanımı sırasında sorun yaşamamaları ve kendilerini riske atmamaları için bu tür malzemeler ve ekipmanların tam olması gerekmektedir. ATV turları sırasında kişilere eşlik etmesi için bir rehberde bulunmaktadır. Rehberler aracılığı ile kişilere tarihi yapılar, alanlar ve mekanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Kapadokya ATV Safari Turu Çeşitleri

ATV Turu Çeşitleri

Kapadokya ATV safari aracı olarak da kullanımı yapılmaktadır. Bölge zenginliklerini keşfetmek ve bilgi alma açısından da ATV araçları gezi sırasında tercih edilmektedir. Rehber TV turlarında bulunması zorunlu olan kişilerdir. ATV gezisinin ve turlarının farklı çeşitleri de bulunmaktadır.

Kısa tur ATV turu da kullanılan turlardan biridir. Yaklaşık olarak tur süresi 1 saat olmaktadır. 1 saat sonunda arazi turu tamamlanmaktadır. Standart turda ise 2 saat süren ve panoramik bir görüntü sergileyen turlardır. Daha büyük alanda ve arazi içinde tur yapılmasını sağlamaktadır.


Uzun tur ise yaygın olarak kullanılan turlar arasında bulunmaktadır. Özellikle 4 saat gibi uzun bir süre boyunca devam eden turlara ilgide yüksek olmaktadır. Daha zorlu ve engebeli arazi içinde ya da parkurda yapılmaktadır. Premium tur ise yarım ile tam gün şeklinde yapılmaktadır. Tur sırasında kişi yanına mutlaka alanında uzman ve bilgi sahibi olan bir rehber aranmaktadır. Rehber eşliğinde yarım gün seçeneği ya da tam gün seçeneği bulunan gezilerdir.

Premium tur içinde Kapadokya bölgesinde bulunan eşsiz manzaralar sahip alanları ve yapıları tanımak da mümkündür. Ücretler yarım ve tam gün olarak iki farklı şekilde belirlenmektedir. Tek başınıza ya da arkadaş grupları ile birlikte de yapılacak en güzel turlarda biridir. Son dönemlerde premium tur daha fazla tercih edilmektedir. Her türlü yapıyı ve bölgeyi göstermesi açısından da bir gününü güzel bir şekilde değerlendirmek isteyen kişiler tarafından kullanılan turlardır.

Gün batımı ATV turu ise özellikle akşam saatlerinde ya da gün batarken yapılan turlardır. En sık katılım yapılan ve en çok ilgi görülen turlarda biridir. Gün batımı insanlar için en güzel anlardan biri olmaktadır. Bu nedenle gün batımı ATV turlarına yoğun bir rağbet oluşmaktadır. Gündüz güneş doğma saatlerinde ve akşam güneş batma saatlerinde yapılan turlar olması nedeniyle birçok kişi tarafından ilk sıralarda tercihi yapılan turlardır. Kapadokya bölgesi içinde bulunan lahitlerde, yer altı şehirlerinde, müzelerde, taş evlerde, Peri Bacaları da ve tarihi kaleleri de gezi imkanı da sunmaktadır. Ücretleri tercih edilme oranına göre de farklılık göstermektedir.

Gün Doğumu ATV Turu

Gün doğumu ATV turları güneş doğmadan önce tur hazırlıkları başlamaktadır. Güneşin doğuşu sırasında tur devam etmektedir. Güzel ve harika bir görüntü sunması nedeniyle en çok ilgi gören turlarda biri olmaktadır. Gün doğumunda gökyüzünün kısıklığı ve sarı rengi arasında gezi araçları kullanarak ATV turu yapmak farklı duyguların oluşumunu da sağlamaktadır. En özel ve güzel anlar genel olarak gün doğumu ve gün batımı turlarında tercih edilmektedir.


Kapadokya ATV turu fiyatları 2024 yılında sezon başında ve sonunda farklı fiyat aralıklarında rezervasyon yapılmaktadır. ATV kullanmak ve tura katılmak isteyen kişiler içinde farklı fiyatlar üzerinden tarifeler kullanılmaktadır. Seçilen ATV turu çeşidine göre de dolar, Euro ya da Türk lirası ile ödeme yapılmaktadır. En pahalı ATV turları arasında Premium ATV turu bulunmaktadır. Bu turlarda tam gün ya da yarın gün faydalanmak mümkün olmaktadır.


Gündoğumu ATV turları güneşin ilk saatlerini görmek isteyen kişiler tarafından tercih edilen turlardan biridir. Etken saatlerde gün doğumundan önce başlanılan ve anan hazırlık sonrasında güneşin doğumu vaktinde tur başlanır. Turlara tek başına da katılabilirsiniz. Sevdiğiniz bir kişi ile de güneşin doğuşunu tadını ve keyfini çıkartarak da ATV turu yapabilirsiniz.


ATV araçları kullanımı kolay ve her mevsime uygun olarak uyum sağlayan arazi araçlarıdır. Gün doğumu ATV turu özellikle kişiler tarafından en çok yaz, bahar ve sonbahar mevsimlerinde kullanılmaktadır. Bu mevsimler içinde yaz ve ilkbahar aylarında Kapadokya bölgesini ziyaret eden ve gezi amaçlı gelen binlerce insan bulunmaktadır. Arazi araçları ile tur yapmak bir rehber eşliğinde kişiye faydalı olacaktır.

Kapadokya Gece ATV Turu

Kapadokya ATV turu Kapadokya bölgesi turları arasında en özel turlardan biri olarak yapılmaktadır. Tur sırasında vadi ve köy araları ve yolları kullanılarak ATV turu yapılmaktadır. Tur sırasında yanınızda rehber de bulunabilir. Gece ATV turları özellikle sıklıkla kullanılan bir tur türüdür ve diğer turlardan tamamen farklı bir yapıda ve konsept içinde olmaktadır. Gidilecek yerler arasında Ortahisar bölgesi ve bölge içinde bulunan tarihi tüm alanlarda bulunmaktadır.

Belirli noktalarda dinlenme yapılarak gece boyunca ATV turları devam etmektedir. Tarihi yapılar ve alanlar gece karanlığında ve gökyüzü eşliğinde gezilmektedir. Gece turu ATV kullanımı sırasında yaklaşık 3 ile 4 durakta mola verilerek tura devam edilmektedir. Kapadokya da yapılan ve özel turlar arasında yer gece ATV turları ile yeni alanlar ve bölgeler gezilmektedir. Gezi alanları arasında vadi ve yerleşim alanları da bulunmaktadır. Gece ATV turları sonunda kişilere özel ikramlar da yapılmaktadır.

Gece düzenlenen ve sınırlı sayıda yapılan ATV turları insanlara farklılık kazandırması açısından da sıklıkla tercih edilmektedir. Gece saatlerinde canlı ve hareketli olan Kapadokya bölgesini gökyüzünde parlayan ar eşliğinde yeniden görmek mümkün olacaktır. Mola yerlerinde tura katılanlar için tur öncesinde hazırlanan özel içecekler ve ikramlar da bulunmaktadır.

Kapadokya Gün Batımı ATV Turu

Kapadokya gün batımı ATV turu her mevsimde yapılan özel turlardan biridir. Her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği bölgelerden biri olan Kapadokya da çok çeşitli turlar ve geziler yapılmaktadır. Gün batımında yapılan ve güneşin doğumunu seyretmek isteyenler için en güzel turlardan biri olan ATV  turları kişiye özel olarak da yapılmaktadır. Belirli bir mevsimi bulunmamaktadır. 4 mevsim rahatlıkla yapılan gün batımı turları genellikle insanlar tarafından ılık ve sıcak havalarda tercih edilmektedir. Kışın gökyüzünü kaplayan kar bulutları çoğu zaman gün batımında güneşin eşsiz güzelliğini kapatmaktır. Bu nedenle yaz ve ilkbahar aylarında gün batımı ve ATV turlarını tercih eden kişi sayısı da artmaktadır.


Gün batımı sırasında Kapadokya da hem gökyüzü hem de tarihi yapıların birçoğu kızıl bir renge bürünmektedir. Özel turlardan biri olarak da tanımlanan gün batımı turu sadece turları seçen kişilerin fayda sağlayacağı özel gezi alanlarından ve parkurlardan oluşmaktadır. Güneş batışına doğru yakın bir zamanda tur başlamaktadır. Kızıl rengin hakim olduğu ve her yerin kızılın tonları ile buluştuğu bir alan yaratması bakımından da özel anlarda ve gün boyu gezilerde de tercih edilen ATV turlarıdır.

Göreme ATV Turu

ATV turu istenilen bölgelere uygun olarak da yapılmaktadır. Göreme bölgesini görmek isteyenlere özel olarak gün içinde belirli zamanlarda Göreme ATV turları da düzenlenmektedir. Göreme bölgesi sınırları içinde yer alan tüm güzellikler ve yapılar bu tur sırasında görülmektedir. ATV turları kişi başına ücretlendirilen turlardır ve isteğe bağlı olarak da tur sırasında iki kişi de ATV aracına binmektedir. Uygun fiyatlarda herkesin faydalanacağı turlardan biri olmaktadır.

Göreme Kapadokya bölgesinde yer alan en özel ve önemli ilçelerden biri olmaktadır. Bu bölge üzerinde yapılacak olan ATV turlarında farklı yerler keşfedilmektedir. Göreme bölgesinin tarihi ve kültürel birçok alanı da tur sırasında rehber eşliğinde görülmektedir. ATV turları tek kişi işe ya da toplu olarak da yapılmaktadır.

Ortahisar ATV Turu

ATV Turları Kapadokya bölgesinde yer alan ilçelerin rahatlıkla gezilmesi ve tarihinin öğrenilmesi için farklı gezi araçları kullanılmaktadır. Özellikle son birkaç yılda ATV turları oranında artış yaşanmıştır. Hem uygun fiyatlı olması hem de tek başına ya da toplu olarak yapılması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Kişi başına alınan ücretler kalabalık olarak Ortahisar ATV turu yapılması durumunda da sabit ücretler kullanılmaktadır.

Ortahisar üzerinde bulunan kaleler, yer altı şehirleri ve mezarlar gibi tarihi dokuları ziyaret etmek ve gezmek için ATV turları gün aşırı düzenlemektedir. Düzenlenen turlar kişiye özel olarak da yapılır. Ücretsiz olarak da kişi transfer hizmeti bulunmaktadır. Ortahisar ATV turu öncesinde tura katılacak olan kişiler büyük bir titizlikle araçlar ile alınarak özel karşılaşmalar sonrasında tur alanına götürülür. Tur sonrasında da çeşitli lezzetli ikramlar kişilere dağıtılır.

Özel Rehberli ATV Turu

ATV turu özel rehber eşliğinde yapılmaktadır. Hem doğa hem de tarihi, coğrafi ve kültürel alanları görmek hem de bu alanlar hakkında eksik bilgilerin tamamlanması açısından özel rehberli turlarda düzenlenmektedir. Tur sırasında görülen her mekan için bilgilere sahip ve eğitimli kişilerden oluşmaktadır. Özel rehberler Kapadokya bölgesinde bulunan her önemli yapı ve alan hakkında da bilgi sahibi olan kişiler olarak yerli ve yabancı turistlere bölge tanıtımını yapmaktadır. Özel rehberler eşliğinde ATV turları günümüzde de devam eden uygulamalardan biri olmaktadır. Çok sayıda kişi tarafından ATV turları sırasında rehbere ihtiyaç duyulmaktadır. Rehber bilgisi ile kişileri bilgilendirmektedir.

Kapadokya Turu ATV Yorum

Kapadokya ATV turu yorum sanal ortam üzerinde sıklıkla incelenen ve kişilerin gezi sonrasında düşüncelerini paylaştıkları yazılar olmaktadır. Kapadokya bölgesi ATV yorumları olumlu olarak yazılmıştır. Giden birçok kişi tarihi ve yeni mekanları gezerken gezi sırasında edindikleri tecrübeleri ve ATV turlarının önemini aktarmaktadır. ATV turları kişilerin eğlenmelerini sağlayan kaliteli gezi araçlarından biridir. Her alanda kullanımı yapılıyor. Yorumlar ve düşünceler konusunda da ATV turu hakkında pozitif yorumlar yapılmaktadır. Gezi sonunda memnun kalan kişiler görüşlerini paylaşarak ATV turlarını değerlendirmek istemektedir. Olumlu ve faydalı bilgiler de bu tür yorumlarda bulunmaktadır. Yorum yapan kişiler kendi rızaları ve görüşleri doğrultusunda puanlama yapmak adına da ATV turu hakkında edindikleri tecrübeleri karşı tarafa aktarmayı istemektedir.

Kapadokya ATV Turu Sık Sorulan Sorular

Kapadokya ATV Turları Ne Zaman Yapılmalıdır?

Kapadokya bölgesine giden ve gezi sırasında ATV turu yapmak isteyen kişiler için en uygun zamanlar Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Eylül, Ekim ayları olmaktadır. Her sezon ATV turu yapılmaktadır.

ATV Turunu Herkes Yapabilir mi?

Kapadokya bölgesinde ATV turunu 18 yaşından büyük olan kişiler rahatlıkla yapmaktadır. ATV kullanımı sırasında kişiden zorunlu olarak bir belge istememektedir. Ehliyet şartı bu tür araçlarda bulunmamaktadır ve ehliyeti olmayan kişilerde ATV araçlarını kolaylıkla kullanmaktadır.

Kapadokya ATV Turu Lokasyonları Nasıl Belirlenmektedir?

Kapadokya ATV turları yapılacak olan turun saatine göre bölge belirlemesi de yapılmaktadır. En kısa turdan en uzun tuta kadar görülecek her bölge farklı olmaktadır. Turun süresine bağlı olarak lokasyonlarda bir artış ya da azalış durumu da görülmektedir.

ATV Turlarında Kişiye Özel Tur Planlaması Yapılır mı?

Kişiler Kapadokya gezileri sırasında ATV turları için daha önce iletişime geçmeleri ve randevu almaları gerekmektedir. Bu iletişim kurulma sırasında kişi kendine özel istedikleri alanları da programa ekleyebilir ya da kendine özel bir program hazırlayabilir. Normal tur ve kişiye özel turlarda planlanarak yapılmaktadır.

Kapadokya ile Alakalı Kaynak

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kapadokya

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.