Kapadokya Yeşil Tur

Muhteşem doğasıyla sizi modern dünyanın stresinden koparacak Kapadokya tatili sayesinde keyifli zamanlar geçirebilir ve harika anılar biriktirebilirsiniz. Kapadokya’da gezeceğiniz pek çok yer bulunur. Balon, ATV ve at turu gibi aktiviteler sayesinde ise zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Ancak Kapadokya oldukça geniş bir bölge ve görülecek pek çok yere sahip olduğundan tamamını kendinizin gezmesi zor olabilir. Bu nedenle turlar paketler halinde bölünmüştür. Kapadokya Yeşil Tur, kırmızı tur, mavi tur gibi seçenekler bulunmaktadır.

Kapadokya Yeşil Tur Nedir?

Kapadokya’nın tamamını 1 günde gezmeniz mümkün değildir. Bu nedenle işletmeler Kapadokya’da kısa süreli tatil yapacak olan misafirlerini de göz önünde bulundurarak değişik turlar düzenlemektedir. Kırmızı, yeşil ve mavi turlar sayesinde Kapadokya’nın farklı bölgelerini gezip görme şansınız bulunur.

Bu turlardan hangisini seçeceğine karar veremediğinizde turların içeriğini inceleyebilirsiniz. Bazı bölgelerin ortak olduğunu göreceksiniz. Ancak farklı duraklar da mevcuttur.

Kapadokya yeşil tur, daha çok doğa ile iç içe zaman geçirmeyi sevenlere hitap eden bir turdur. Tur esnasında yayan alınacak yollar mevcuttur. Bu nedenle çocuklu aileler için ideal bir seçim olmayabilir. Daha çok evlilik teklifleri ve balayı için tercih edilmektedir. Göreceğiniz muhteşem doğa ve manzara romantik anlar yaşamanızı sağlayacaktır. Kapadokya yeşil tur doğa içerisinde yürümeyi severler için en güzel bir tur paketidir.

Kapadokya Yeşil Tur İçeriği

Yeşil tur, genellikle sabah 09.00-10.00 arasında başlar. Bu sayede balon turu yapmak isteyen ziyaretçiler erken saatte turlarını yapabilir. Turun bitişi ise; akşam 18.00 civarındadır. Bu süreçte yaklaşık 200-250 km arasında yol yapılmaktadır.

Turlar işletmeye göre değişmekle birlikte genellikle 10-15 kişi arasında olur. Bu sayede rehberler misafirlerle özel olarak ilgilenebilmekte ve bölgeyi daha iyi tanıtabilmektedir. Ulaşım sorununu ortadan kaldırmak için katılımcılar otellerinden alınır. Akşam dönüşte de istedikleri lokasyona bırakılabilir.

İşletme ve mevsime göre duraklarda bazı değişiklikler olabilir. Ancak çoğu zaman işletmeler aynı rotayı izlemektedir.

  • Göreme Panorama, Kapadokya yeşil turun ilk durağıdır. Bu bölge Esentepe olarak da adlandırılmaktadır. Bölgedeki ağaçlara dilekleri için çaput bağlayan pek çok kişi olduğunu görebilirsiniz. Zamanında aşıkların buluştuğu bu bölgede siz de dilediğinizi dileyebilir ve muhteşem Kapadokya manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.
  • Kapadokya yeşil turun en güzel duraklarının başında Derinkuyu Yeraltı Şehri gelir. Bu şehrin Günümüzden 5000 yıl önce Hititler döneminde yapıldığı tahmin edilmektedir. 36 adet farklı yer altı şehri bulunuyor ve 8 kat mevcut. Yer altı şehriyle ilgili farklı hikayeler söz konusu. Roma döneminde Hristiyanların saklanmak için kullar boyu kullandığı düşünülen yer altı şehrinin uzaylı saldırılarına karşı inşa edildiğini söyleyenler de bulunuyor. Bu konuda henüz tam bir kanıt bulunamamış olsa da Derinkuyu Yeraltı Şehri’ni gezerken kendinizi bir bilim kurgu filminde hissedeceğinize emin olabilirsiniz.
  • Ihlara Vadisi, tarihte bilgelerin herkesten uzak kalmak için tercih ettiği bir yer olarak bilinir. Melendiz Çayı’nın altında kalan vadi yaklaşık 15 km uzunluğa sahip. Suyun içerisinde yürüyerek rahatlayıp serinleyebileceğiniz bölgede kiliseleri gezebilir ve yemek molası verebilirsiniz.
  • Güvercinlik Vadisi Kapadokya mavi tur rotasının da duraklarından birisidir. Adını bölgedeki güvercin yuvalarından alan vadide çeşitli mağaralar bulunur. Bu mağaralarda fotoğraflar çekebilir ve el değmemiş doğanın tadını çıkarabilirsiniz.
  • Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Selime Manastırı yeşil turda yer alan duraklardan birisidir. Nevşehir bölgesindeki en eski manastır olma özelliğini gösteren yapı Romalılar döneminden kalmıştır. Ayrıca Selime Sultan’ın türbesi de burada bulunmaktadır.
Kapadokya Yeşil Tur Fiyatları

Kapadokya yeşil tur fiyatları tercih edeceğiniz işletme, verilen hizmetler ve döneme göre değişiklik gösterecektir. İşletmelerden fiyat alırken verdikleri hizmetleri de öğrenmenizde fayda vardır. Örneğin öğle yemeği tur tarafından karşılanması, profesyonel fotoğraf çekimi, ücretli girişlerin ödemelerinin kimin tarafından yapılacağı otomatik olarak fiyatlar üzerinde değişliğe neden olabilir. Kapadokya yeşil tur fiyatları 600-1000 TL arasında olabilir.

Kapadokya Kırmızı Tur mu Yeşil Tur mu?

Kapadokya yeşil kırmızı tur arasında kararsız kalan pek çok kişi mevcuttur. Bu noktada turların hemen hemen aynı sürede tamamlandığını ve birisinin diğerinden daha iyi olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Seçim yaparken önceliklerinizi ve keyif aldığınız aktiviteleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kapadokya yeşil tur ile uzun süre yürüyüş yaparsınız. Eğer doğayı ve yürümeyi seviyorsanız bu tur size hitap edebilir. Harika fotoğraflar çekebilir ve doğada bolca zaman geçirebilirsiniz.

Kapadokya kırmızı turda da açık havada gezer ve bölgenin önemli yerlerini görürsünüz. Ancak yürüyüş mesafeleri daha kısadır ve kapalı alanlarda daha fazla zaman geçirirsiniz.

Kapadokya Kırmızı Tur

Genellikle Kapadokya’nın kuzey bölgesinin gezildiği kırmızı turda Avanos’ta bulunan tarihi güzellikleri keşfedebilirsiniz. Çömlek atölyesini görebilir ve burada alışveriş yapabilirsiniz. Eski zamanlarda rakiplerin inzivaya çekildiği Pasabağ Rahipler Vadisi’ni keşfedebilir ve Aşk Vadisi’nde bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Göreme Açık Hava Müzesi yalnızca Kapadokya’nın değil Türkiye’nin en eski yapıya sahip müzelerindendir. Ayrıca Uçhisar Kalesi, Çavuşin gibi bölgenin simgelerini ziyaret edebilir ve Ürgüp’te bulunan Şarap Mahzenler ’inde şarap tadıp satın alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.