Kapadokya Önemli Yerleri

Kapadokya Bölgesininin Merkezi olarak Nevşehir, Göreme, Avanos, Uçhisar, ortahisar, Ürgüp başta olmak üzere Aksaray ili, Niğde ve Kayseri illerinin bir kısımlarıni içerisinde bulunduran bir bölgedir.

Kapadokya Gezilecek Önemli Yerleri

Kapadokya, coğrafyasının oluşumu milyonlarca yıl önceye dayanan bir bölgedir. Milyonlarca yıl önce yaşanan volkanik patlamalar sonucunda ortaya çıkan lavlar yıllar içerisinde yaşanan yağmur, heyelan gibi fiziksel olaylarla birlikte aşınmıştır. Yaşanan aşınmalar sonucunda şekillenen lavlar ise; dünyada sayılı örneği bulan peribacalarının ortaya çıkmasını sağlamıştır.  Aynı zamanda ticaret yollarının üzerinde olması yıllar boyu medeniyetlerin bu bölge için savaşmasına neden olmuştur. Sık sık el değiştiren Kapadokya bölgesinde çok sayıda devlet egemenlik sağlamıştır. Bu değişimler esnasında yaşanan kültürel birikim ise; Kapadokya’nın tarihi açıdan son derece değerli bir bölge olmasını sağlamıştır.

Kapadokya Bölgesininin Merkezi olarak Nevşehir, Göreme, Avanos, Uçhisar, ortahisar, Ürgüp başta olmak üzere Aksaray ili, Niğde ve Kayseri illerinin bir kısımlarıni içerisinde bulunduran bir bölgedir.

https://www.cappadociapage.com/kapadokya-gezilecek-yerleri/

 

Kapadokya Gezilecek Yerler Hakkında

Kapadokya seyahatiniz boyunca gezip görebileceğiniz çok sayıda yer bulunmaktadır. Bu yerleri gezmek için sitemizde yer alan içeriklerden faydalanabilirsiniz.

Eğer bir tura katılmak isterseniz farklı tur seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Kapadokya son derece geniş bir alan olduğundan turlar Kapadokya’nın değişik alanlarını içerisine alacak şekilde planlanmıştır. Dilerseniz kişisel zevklerinize uygun bir tur seçebilir dilerseniz de birkaç farklı tura katılarak tüm Kapadokya’yı görmüş olursunuz. Ayrıca gruplar için özel tur hizmeti de sunulmaktadır. Profesyonel yardım aldığınızda bölgeyi daha kısa sürede gezme imkânı bulabilirsiniz.

Kendi tatil programınızı kendiniz yapmak isterseniz Kapadokya haritalarından da faydalanarak bölgesel planlar çıkarabilirsiniz. Aynı rota üzerindeki yerleri gezebilir ve böylece aynı yolu tekrar almak zorunda kalmazsınız.

Bölgede görülecek müzeleri, peribacalarını ve tarihi eserleri listeleyebilirsiniz. Ayrıca at ile deve çiftlikleri, şarap mahzenleri ya da üzüm bağları turistlerin ilgisini çekebilecek yerler arasındadır.

Kapadokya’da gezip görebileceğiniz çok sayıda yer olduğu gibi katılabileceğiniz aktiviteler ve konaklayabileceğiniz farklı otel seçenekleri bulunmaktadır. Verimli ve dolu dolu bir Kapadokya tatili için sitemizdeki içeriklere göz atabilirsiniz.

 

Kapadokya Bölgesinin Önemli Yerleri


Kapadokya Gezilecek Yerler

Uçhisar’da Gezilecek Yerler
Ürgüp’te Gezilecek Yerler
Avanos’ta Gezilecek Yerler
Çavuşin’de Gezilecek Yerler
Göreme’de Gezilecek Yerler
Göreme Açık Hava Müzesi
Aşk Vadisi
Uçhisar Kalesi
Kızılçukur Vadisi
Derinkuyu Yeraltı Şehri
Kaymaklı Yeraltı Şehri
Paşabağ Rahipler Vadisi
Güvercinlik Vadisi
Üç Güzeller
Ortahisar Kalesi
Devrent Vadisi
Gomeda Vadisi

https://www.cappadociapage.com/kapadokya-gezilecek-yerleri/

https://tr.wikipedia.org/wiki/G%C3%B6reme_Tarih%C3%AE_Mill%C3%AE_Park%C4%B1

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.