Kapadokya Deve Turu

Doğada farklı bir deneyim yaşarken kendinizi bir masalın içerisinde hissetmek isterseniz mutlaka Kapadokya’yı ziyaret etmeli ve deve turlarına katılmalısınız. Kapadokya’nın bir çok yerinde rahatlıkla bulabileceğiniz deve turlarını bulabilir, fotoğraf çekimi yapabilirsiniz. Kapadokya deve turu fiyatları hakkında makalemizden detaylı bilgi alabilir daha güncel fiyat ve bilgi için mail ile iletişimde bulunabilirsiniz.

Kapadokya Deve Turu 2024

Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği Kapadokya deve turu özellikle son yıllarda oldukça popülerleşmiş durumda. Kızıl Vadi’nin yanı sıra Meskender, Güvercinlik gibi farklı bölgelerde düzenlenen turlar sayesinde egzotik bir ortamın tadını çıkarabilirsiniz.

Dönemin popüler ticaret yollarından birisi olan İpek Yolu güzergâhınınım aynı şartlarla gezebileceğiniz deve turu sayesinde Kapadokya’nın araç girmeyecek bölgelerini de keşfetme şansı yaşamış olursunuz. Kapadokya deve turu genellikle kısa bir alan içerisinde gerçekleşmektedir, Bu kısa alanda güvenli ve konforlu bir şekilde deve turunu yaparken selfie ve bolca fotoğraf çekinmeyi unutmayın.

Kapadokya Deve Turu Fiyatları 2024

Kapadokya deve turu fiyatları 2024 yıla ve mevsime göre değişiklik gösterebiliyor. Ancak turun uzunluğu ve kapasitesine göre farklılıklar oluşsa da ortalama olarak 250-350 TL aralığında olduğunu söylemek mümkündür. Çok kısa bir tur istiyorsanız eğer 50 Tl gibi bir ücret ile de deveye binip fotoğraf çekimi yapabilir ve kısacık bir tur yapabilirsiniz.

Turlar, uzman eğitmenler tarafından düzenlenmektedir. Bu nedenle herhangi bir risk teşkil etmez. Özel bir sağlık sorunu bulunmayan 150 kilonun altındaki herkes turlara katılabilir.

Kapadokya Deve Turu Nerelerdedir?

Kapadokya deve turu 2024 için Nevşehir bölgesindeki pek çok otel transfer hizmeti vermektedir. Önceden yaptığınız rezervasyon sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan tura katılabilirsiniz. Develer genellikle Göreme Beldesine bağlı Esentepe’de, Ürgüp üç güzeller peribacalarının orada ve Uçhisar kalesinin girişinde bulunmaktadır.

Deve turlarının nerede yapıldığı ise izlenecek güzergâha göre değişiklik gösterebiliyor. Çavuşin, Aşk Vadisi, Kızıl Çukur Vadisi en popüler lokasyonlar arasında bulunuyor. Ayrıca Zemi, Güvercinlik, Pancarlık, Gomeda Vadileri ile Balkan Deresi de güzergâh da yer alabilecek bazı bölgelerdir. Böylece develerin araçların giremediği bazı bölgelere girebiliyor olması sayesinde ise baştan aşağı Kapadokya’yı keşfetme imkânı bulunursunuz.

Kapadokya’da deve turu nerede sorusunun kısa özeti Göreme Ürgüp Uçhisar ortahisar gibi beldelerin belli bölgelerinde rahatlıklar bulabilceğiniz tur şeklidir.

Nevşehir Deve Turu

Nevşehir deve turunda kullanılan develerin büyük bölümü bölgedeki profesyonel deve çiftlikleri tarafından yetiştirilmektedir. Eğitimli ve uysal develer, misafirler için herhangi bir tehlikeye neden olmaz. Eğer daha önce deveye binmediyseniz size eşlik edecek uzmanlar tarafından kısa bir eğitim verilir. Deveye tek başınıza binmek ve deveyi idare etmek istemezseniz eğitmenler bu noktada da devreye girebiliyor.

Uçhisar Deve Turu

Kapadokya bölgesi genellikle balon turları ile popüler olan bir bölge olsa da ATV ve deve turları da turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Nevşehir’e 8-10 km uzaklıkta olan Uçhisar’da deve turu deneyimi yaşamanızı sağlayan ve geçmişi onlarca yıla dayanan turlar mevcuttur.

Uçhisar kalesini ziyaret ettikten sonra mağaraların alt tarafında kalan develeri görebilir, dilerseniz yalnızca fotoğraf çektirebilir dilerseniz de deve turunun muhteşem atmosferini deneyimleyebilirsiniz.

Tarihte ticaret yolu olarak kullanılan ve kervanlar arasında develerle yolculuk yapılan bu bölgede Devebağırtan gibi bazı mevkilerin adını develerden alması ise Uçhisar’da develerin kültürün ne kadar içerisinde olduğunun bir göstergesidir.

Göreme Deve Turu

Her mevsim hizmet veren Göreme deve turu için turistler ağırlıklı olarak sonbahar, yaz ve ilk bahar aylarını tercih etmektedir. Her mevsim ayrı doğa manzaralarına şahit olabileceğiniz tur esnasında kendinizi rahat hissedebileceğiniz mevsime uygun kıyafetler tercih edebilirsiniz. Tur için özel bir kıyafete ihtiyaç yoktur.

Turlara göre değişiklik gösterebilecek olsa da genellikle deveye aynı anda 2 kişinin binmesine izin verilmektedir. Ancak develerin zorlanmaması için kişilerin kilolarının toplamının 150 kg’ı geçmemesi şartı bulunur.

Ürgüp Deve Turu

Ürgüp deve turu genellikle 1 ya da 2 saatlik seçeneklerden oluşur. Yetişkin develerin kullanıldığı turlar develerin zarar görmeyeceği şekilde planlanmaktadır. Bu nedenle devenin alabileceği maksimum mesafenin üzerine çıkılmamakta ve kilo sınırı koyulmaktadır.

Güneşin doğumuna deve üstünde şahit olmak isterseniz tercihinizi gün doğumunda yapacağınız turlardan yana kullanabilirsiniz. Çekeceğiniz birbirinden güven fotoğraflar ise bu deneyimi ölümsüz kılacaktır.

Deve Turu Hakkında Merak Edilenler
Kapadokya’da Deveye Binmek Ne Kadar?

Kapadokya’nın büyülü vadilerinde gerçekleştirilen deve turları oldukça eğlenceli geçmektedir. Bu turların uzunlukları tercih edeceğiniz işletmeye ve tur çeşidine göre değişiklik gösterebilir. Turlara genellikle rehberler ve eğitmeler eşlik etmektedir. Tur esnasında özel bir kıyafet giymenize gerek yoktur ancak deveye yaklaşımımızın eğitmeninizin önerdiği şekilde olmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamazsınız.
Deve turlarının fiyatları dönemsel olarak değişiklik gösterebilir. Özellikle ilkbahar ve sonbahar gibi bölgenin yoğun olarak ziyaretçi aldığı dönemlerde ücretlerin daha yüksek olduğu dikkat çekmektedir. 2024 Kapadokya’ deve turlarının ortalama 300 TL civarından başladığını söylemek mümkündür. Tur katılımı için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Ancak 130 kilo üzerindeki kişilerin deve bilmesine izin verilmemektedir.

Kapadokya’da Deve Var mı?

Evet, Kapadokya’nın hemen hemen her bölgesinde develerle karşılaşabilirsiniz. Develer yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Dilerseniz develerle yalnızca fotoğraf çektirebilir dilerseniz de deve turlarına katılabilirsiniz. Kısa turlar genellikle 5 dakika gibi kısa sürelerde tamamlanmaktadır. Bu sürede profesyonel fotoğrafçılar tarafından fotoğraflarınız çekilir. Böylece Kapadokya’ya özgü başarılı kareler elde etmiş olursunuz. Ayrıca birkaç saat süren turlar da bulunmaktadır. Kapadokya deve turları genellikle paşabağları ve göreme vadisi gibi bölgelerde gerçekleştirilmektedir.

Kapadokya Deve Turu Fotoğrafları
Kapadokya Deve turu
Kapadokya
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.