Kapadokya Türk Hamamı

Kapadokya Türk hamamı, Nevşehir turunuza keyif katacak aktivitelerden birisidir. Hamam keyfi esnasında tüm stresinizden arınabilir, kaslarınızın gevşemesini sağlayabilir ve ölü hücrelerinizden kurtulabilirsiniz.

Kapadokya Türk Hamamları

Kapadokya, volkanik dağların patlaması sonucunda ortaya çıkan bir coğrafya olduğundan yer altı suları açısından oldukça zengindir. Bu nedenle bölgede çok sayıda hamam bulunur. Kapadokya Türk hamamları, özellikle yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Farklı bir deneyim olarak kabul edilmektedir. Ancak Türk turistler de rahatlamak amacıyla hamam için zaman ayırabilmektedir.

Geçmişi tarih öncesi çağlara kadar dayanan hamamlar, Türk kültürünün de olmazsa olmazıdır. Eklem ve kas ağrılarının yatışmasına yardımcı olabilir. Kan dolaşımını hızlandırarak vücudunuzun yenilenmesine yardımcı olur. Üstelik Kapadokya’da yaşayacağınız hamam deneyiminin unutulmayacağına emin olun.

Avanos Hamamları

Avanos’ta gidebileceğiniz en bilinen hamamlar arasında Mavi Su Alaaddin Hamamı ve Yıltok Hotel yer almaktadır. Mavi Su Alaaddin Hamamı’nda daha geleneksel bir hizmet alabilirsiniz. Buharlı ortamda rahatlayabilir ve dilerseniz kese ya da masaj yaptırabilirsiniz.

Yıltok Hamam ise; daha modern ve lüks bir ortam sunmaktadır. Türk hamamının yanı sıra buhar odası, jakuzi, köpük banyosu gibi alternatifler de bulunur. Ayrıca Türk hamamında zaman geçirdikten sonra masaj yaptırmayı düşünebilirsiniz.

 • Efe Spa
 • Avrasya Spa
 • Element Masaj
Ürgüp Hamamları

Ürgüp Türk hamamları açısından Nevşehir’in en çok seçeneğe sahip bölgelerinden birisidir. Bu seçenekler arasında ise; kişisel tercihlerinize göre bir alternatif bulurken zorlanmazsınız. Vücudunuzun hafiflediğini hissedeceğiniz bu deneyim için dilerseniz doğrudan hamama kendiniz gidebilir dilerseniz de işletmelerin hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Kapadokya’daki pek çok aktivite gibi Türk hamamı için de transfer dahil hizmet veren işletmeler mevcuttur. Bu işletmeler sizi otelinizden alarak geri bırakmaktadır. Bu sayede ekstra çaba harcamadan ulaşımı halletmiş olursunuz.

Ürgüp Türk hamamlarında göbek taşları oldukça ilgi çekmektedir. Birçok hamamda bölgeye uygun otantik tasarımlar mevcuttur. Ayrıca kese ve masaj hizmetleri de bulunmaktadır. Buharın etkisiyle rahatladıktan sonra yağ masajı yaptırmayı da düşünebilirsiniz. Bu sayede gözenekleriniz açıkken cildinizi beslemeniz mümkün olur.

Ürgüp Türk hamamları içerisinde en çok tercih edileni Şehir Hamamı’dır. Oldukça hijyenik olan bu hamamda pek çok ek hizmet de bulunmaktadır. Ayrıca Turban Oteli, Sinasos Gül Konakları, Gamirasu Cave Hotel gibi işletmelerin hamamlarına da şans verebilirsiniz.

 • Tarihi Rum Hamamı
 • Ürgüp Şehir Hamamı
 • Kapadokya Türk Hamamı
 • Urgup City Bath
Göreme Hamamları

Kapadokya Türk Hamamları arasında en çok tercih edilen bir yer göreme bölgesidir. Vücudunuzu ve ruhunuzu arındıracağınız Kapadokya Türk hamamı deneyimi için Kapadokya bölgesine yakın olan Göreme hamamlarını da değerlendirebilirsiniz.

Hamamların büyük kısmında geleneksel tasarımlar mevcuttur. Bu sayede yerli ve yabancı turistler için otantik bir ortam sunulmaktadır. Hamama girmeden önce kullanabileceğiniz hijyenik ve size özel dolapların bulunduğu soyunma odaları mevcuttur. Ayrıca hamama girmeden ya da çıktıktan sonra maden suyu, gazoz gibi içecekleri alabileceğiniz büfeleri de bulunur.

Panoramic Cave Spa, Heybe Hotel, Kelebek Hamam ve Cappadocia Turkish Bath en çok tercih edilen hamamlar arasında yer almaktadır. Tercih edeceğiniz hamama karar verirken hizmetlerini inceleyebilirsiniz. Pek çok hamam paket programlar sunmaktadır. Bu programlarda hamamda yıkanmanın yanı sıra masaj, buhar odası, tuz odası gibi alternatifler mevcuttur. Kapadokya Türk hamamların hemen hepsinde profesyonel masörler bulunur. Özellikle Asyalı masörler oldukça ilgi çekmekte olup farklı masaj çeşitlerini denemeniz için bir fırsat olabilir.

 • Elis Hamamı
 • Kelebek Hamam & Spa
 • Panoramic Cave Spa
 • Cappadocia Spa & Turkish Bath
 • Heybe Hotel & Spa

Nevşehir Hamamları

Nevşehir’de bulunan hamamların önemli bir kısmı Göreme bölgesinde toplanmıştır. Ancak farklı bölgelerde de hamamlara rastlamanız mümkündür. Tercih edeceğiniz hamama karar verirken beklentilerinizi ön planda bulundurmalısınız.

Eğer yalnızca hamama girmek ve sıcak suyun tadını çıkarmak, stres atmak istiyorsanız tercihinizi belediye hamamı gibi daha uygun fiyatlı seçeneklerden yana kullanabilirsiniz. İçeriğinde masaj, bakım hizmetleri, kese, köpük banyosu gibi alternatifler olan işletmeler de bulunur. Bu işletmelerde genellikle daha lüks hizmetler verilmektedir.

Yalnızca hamam olarak hizmet vermenin yanı sıra bir kompleks olan alternatifler de bulunmaktadır. Bu komplekslerde genellikle konaklama hizmeti verilmektedir. İşletmelerin yüzme havuzları, spor alanları mevcuttur. Gününüzün tamamını hamamda geçirmeyi planlıyorsanız böyle bir alternatifi değerlendirebilirsiniz.

Nevşehir’de bulunan hamamların önemli bir kısmında profesyonel masaj hizmeti de verilmektedir. Özellikle vücudunuzda kronik ağrılarınız bulunuyorsa bu hizmetleri değerlendirebilirsiniz. Tercih edeceğiniz masaja karar verirken işletme sizi yönlendirebilir. Ancak gitmeden önce araştırma yapabilir ve tercihinizi aroma terapi, Tayland masajı, klasik masaj gibi çeşitli alternatiflerden yana kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.