Hafta Sonu Kapadokya Turları

Hafta sonu Kapadokya gezisi için fırsat oluşturarak hayatın yoğun koşuşturmacasına bir mola vererek keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Coğrafyası, peri bacaları, doğal güzellikleri ve eğlenceli aktiviteleriyle yenilerek yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Peki, hafta sonu Kapadokya tatilini planlarken nelere dikkat etmelisiniz?

Hafta Sonu Kapadokya Turları

Türkiye’nin hemen her şehrinden Kapadokya’ya düzenlenen turlar bulunur. Bu turlarda genellikle ulaşım, konaklama ve gezi ücretleri dahildir.

Şehrin uzaklığı ve kişilerin zevklerine göre otobüs ya da uçak ile ulaşım sunan turlar arasında karar verebilirsiniz. Otobüsle ulaşım sağlanan turlar genellikle daha uygun fiyatlı olup cuma akşamından şehirden çıkış yapılır ve pazar gecesi geri dönülür. Eğer her şey içerisinde bir Haftasonu Kapadokya turu istiyorsanız bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Seyahatinizi kendiniz planlamak istiyorsanız öncelikle uçak ya da otobüs biletinizi alabilirsiniz. Kapadokya’ya ulaşım sağlamak için Kapadokya ve Kayseri Havalimanı’nı kullanmanız mümkündür.

Hafta Sonu Kapadokya Araç Kiralama

Kapadokya’yı hafta sonu gibi kısıtlı bir zamanda gezeceğiniz için havalimanında araç kiralamayı düşünebilirsiniz. Araç kiralayabileceğiniz pek çok işletme mevcuttur. Önceden rezervasyon yaptırdığınız takdirde uçaktan inince uğraşmanıza gerek kalmayacağı gibi daha uygun fiyatlarla kiralama yapmanız da mümkün olur.

Tatil boyunca araç kullanmak istemiyorsanız ya da ehliyetiniz bulunmuyorsa şoförlü araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Araç kiralamak istemeyenler de havalimanından Kapadokya’ya kolayca ulaşabilir.

Hafta Sonu Kapadokya Transfer Fiyatları

Otellerin bulunduğu bölgeler havalimanına yaklaşık 40-50 km uzaklıktadır. 4 kişiden fazla bir grubunuz varsa kendiniz için özel VIP transfer rezervasyonu yaptırabilirsiniz. 1-2 kişi için paylaşımlı transfer seçeneklerini değerlendirmek daha mantıklı olacaktır.

Kapadokya havalimanı transfer firmaları sayesinde otelinize kadar kolay ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz dönüş için de otelinizden aracın sizi almasını istemeniz mümkündür. Böylelikle Hafta Sonu Kapadokya turlar gezisinden zaman açısından kar etmiş olacaksınız.

Hafta Sonu Kapadokya Konaklama

Kapadokya’daki oteller genellikle Göreme, Ürgüp ve Avanos bölgesinde olur. Turizmin yoğun olduğu bir bölge olduğundan oteller kendini geliştirmiş ve son derece kalitelidir.

Özellikle yaz mevsiminde yer bulmakta zorlanabileceğinizi göz önünde bulundurarak önceden rezervasyon yaptırmayı düşünebilirsiniz. Çok kullanılan rezervasyon siteleri sayesinde kendi bütçeniz ve beklentilerinize uygun alternatifleri görebilirsiniz. Ayrıca Hafta sonu kapadokya tur planınızı önceden yaparsanız erken rezervasyon fırsatlarından da faydalanmanız mümkün olur.

2 Günlük Kapadokya Gezisinde Nereler Gezilir?

Kapadokya’da geçireceğiniz zaman sınırlı olduğundan programınızı yaparken ekstra dikkat etmenizde fayda var. Sabah erkenden kalkarak kahvaltınızı dilerseniz otelde yapabilir dilerseniz de bölgedeki otantik kahvaltıcıları ziyaret edebilirsiniz.

Sabah erken saatlerde yapılan balon turlarına katılmayı düşünebilirsiniz. Tur esnasında birbirinden güzel fotoğraflar çektirebilir ve anılarınızı geleceğe aktarabilirsiniz.

Dilerseniz daha sonra haftasonu kapadokya turları arasında yer alan kırmızı, yeşil ya da mavi tur ile bölgeyi bir rehber eşliğinde gezebilirsiniz. Kendi aracınızla gezebileceğiniz pek çok güzel yer de bulunmaktadır.

 • Göreme Açık Hava Müzesi, bölgenin en eski müzelerinden birisi. Müze kartınız varsa ücretsiz giriş yapabileceğiniz müze UNESCO’nun dünya mirası lisesinde de yer alıyor. İçerisinde çok sayıda kilise yer alıyor.
 • Açık hava müzesine oldukça yakın olan Çavuşin Köyü, tarihi oldukça eski yıllara dayanan bir köy. Burası mola vermek ve hediyelik eşyalar almak için harika bir seçenek olabilir.
 • Rahipler vadisi, zamanında rahiplerin kalabalıktan uzaklaşıp inzivaya çekilmek için tercih ettikleri mağaraların yer aldığı bir bölge. Fotoğraflarda sık sık yer alan bölgeyi gezebilirsiniz. Ayrıca bu bölgede develer de bulunur. Dilerseniz birkaç fotoğraf çekebilir dilerseniz de deve turuna katılabilirsiniz.
 • Bölgedeki eski yerleşim yerlerinden olan Zelve’de bulunan müzeyi gezebilirsiniz. Kilise ve manastırları gezdikten sonra mola verebilir veZelve’de yapılan gözlemelerin tadına bakabilirsiniz.
 • Ürgüp’te en çok merak edilen yerler arasında üzerinden yıllar geçmesine rağmen Asmalı Konak’ın çekildiği konak yer alıyor. Setin bir kısmının orijinal şekli ile durduğu yapıda fotoğraf çektirebilirsiniz.
 • Haftasonu kapadokya gezisinde Ortahisar Kalesi, özellikle sabah ya da akşam saatlerinde görülmesinde fayda olan bir yer. İki peri bacasının birleşerek kale şeklini aldığı yapıdan balon turlarını ve manzarayı izlemek son derece romantik.
 • Güvercinlik Vadisi’ni gördükten sonra Uçhisar Kalesine çıkabilirsiniz. Ancak kalenin merdivenlerinin yorucu olduğunu unutmamalı ve yukarıda havanın serin olacağını düşünerek üzerinize ince de olsa bir şeyler almalısınız.
 • Avanos’ta seramik atölyelerini görebilirsiniz. Burada çömleklerin yapımını izleyebilir ve isterseniz siz de sürece dahil olabilirsiniz. Ayrıca Avanos şarap tadımı yapmak için de ideal bir yer.
Kapadokya Hafta Sonu Aktiviteleri

Kapadokya’da mutlaka görmeniz gereken yerleri gezerken keyifli aktiviteler için de Hafta Sonu Kapadokya Turunda zaman ayırabilirsiniz.

 • Balon turları, Kapadokya ile özdeşleşen ve bölgede en çok ilgi çeken aktivitelerden birisi. Özellikle güneşin doğuşuna denk getirebileceğiniz tur sayesinde Kapadokya’yı kuş bakışı izleyebilir ve muhteşem bir ana tanıklık edebilirsiniz. Ayrıca fotoğraf çekilmek için de idealdir.
 • ATV turları, Kapadokya’da ilgi gören aktiviteler arasında yer alıyor. Kapadokya için uzun zaman ayıran turistler için 4 saatlik tur seçenekleri de mevcut. Ancak siz 1 saatlik turlar ile keyifli zaman geçirebilirsiniz.
 • Haftasonu kapadokya gezisi için ideal geçmişte ticaret yolu olan kullanılan bölgede yapacağınız deve turları ile tarihin tozlu sayfalarında yol aldığınızı hissedebilirsiniz. Kısa süreli deve turları için zaman ayırabilirsiniz.
 • Kapadokya hamamları ile de meşhur bir bölge. Özellikle kas ağrıları yaşıyorsanız ya da profesyonel masaj yaptırmak istiyorsanız Göreme, Avanos ve Ürgüp’te bulunan hamamlara gidebilirsiniz.
 • Semazen gösterileri yabancı turistler kadar yerli turistlerin de ilgi gösterdiği bir aktivite. Yaklaşık 1 saat süren gösteri ile mistik bir hava yakalayabilirsiniz.
 • Haftasonu kapadokya tatilinde akşamınızı değerlendirmek için Türk gecesine katılabilirsiniz. Genellikle yemekli olan bu gösteri esnasında yemeklerinizi yudumlarken eğlenceli gösterileri izleme imkânıyakalayabilirsiniz.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.