Kapadokya Özel Rehber ile Tur

Her mevsim ayrı güzel coğrafyalardan birisi olan Kapadokya’ya yapacağınız seyahatte muhteşem anlar yaşayabilir ve birbirinden güzel anılar biriktirebilirsiniz. Eğer zamanınız varsa 1 haftanızı ayırarak bölgenin tüm ayrıntılarını keşfedebilir ve modern hayatın yoruculuğuna mola verebilirsiniz. Ancak 2-3 günlük kısa tatillerinizi değerlendirmek için de harika bir alternatiftir. Bu özel zamanınınız en iyi şekilde değerlendirmek için özel rehberler ile gezmeniz belkide en iyisi olacaktır.

Kapadokya Özel Rehber ile Tur Planlaması

Peri bacaları ile ünlü olan Kapadokya, oldukça geniş bir coğrafyaya yayılmıştır. Üstelik Kapadokya denildiğinde akla ilk olarak peri bacaları gelse de gezilip görülmesi gereken pek çok yeri vardır. Kimi yerlere kendiniz kolayca ulaşabilirsiniz. Ancak profesyonel rehberle yapmış olduğunu gezide herkes tarafından bilinmeyen en özel bölgeleri keşfedebilir ve gezdiğiniz yerlerin tarihini kapadokya özel rehberleri sayesinde keşfedebilirsiniz.

Kapadokya’yı daha önce gezmiş pek çok kişi daha sonra rehberle bir tur yaptığında aradaki farkı anlayabilmektedir. Bölgeye hâkim olan rehberin vermiş olduğu bilgiler sayesinde çevrenize değişik bir bakış açısıyla bakabilirsiniz.

Kapadokya Tur Rehberleri

Kapadokya seyahatinizde size bir rehberin eşlik etmesini istiyorsanız bu alanda oldukça profesyonel isimler ve işletmeler bulmanız mümkün. Ufak bir araştırma ile karşınıza çıkacak olan seçenekler arasında karar verirken bazı ipuçlarını göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

  • Kapadokya’daki tur rehberlerinin büyük bölümü Türkçe’nin yanı sıra farklı dillere de hakimdir. Eğer yurt dışından geliyorsanız ve grubunuzda Türkçe bilmeyen kişiler mevcutsa istediğiniz yabancı dili bilecek kapadokya rehber arayışına girebilirsiniz.
  • Eğer kendi aracınızla seyahat ettiyseniz ya da Kapadokya’da araç kiralamayı tercih ettiyseniz yalnızca profesyonel bir rehberden hizmet alabilirsiniz. Böylece aracınızla istediğiniz bölgelere gidebilir ve bu sırada zaman kaybetmemiş olursunuz. Üstelik gezdiğiniz yerlerden daha fazla keyif alacağınızı da unutmamalısınız.
  • Aracınız bulunmuyorsa transfer hizmeti de veren firmalardan destek alabilirsiniz. Bu firmalar genellikle yalnızca öğle yemeği ücretinizi sizin ödemenizi ister. Ekstra olarak ücretli müzeler dahil herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez. Ufak gruplar ile düzenlenen kapadokya turlarını yine özel bir rehber ile gezmiş olacaksınız.
  • Alacağınız hizmeti riske atmamak için tercih edeceğiniz işletmenin sertifikalı rehberlerle çalışıp çalışmadığını sorabilirsiniz. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı odalara kayıtlı rehberleri tercih etmenizde fayda vardır.
Kapadokya Rehber Kiralama Fiyatları

Kapadokya rehber kiralama fiyatları, istediğiniz tura göre değişiklik gösterebilir. Eğer aracınız yoksa ve işletmenin transfer hizmetinden faydalanmak istiyorsanız günlük ortalama direk size özel rehber ücreti 1500 TL ödersiniz. Ayrıca kişi başı ekstra ücretlendirme de yapılabilir.

Aracınız varsa rehber ücreti daha cüzi olacaktır. Ayrıca dilerseniz tek günlük, bölgenin önemli yerlerini görebileceğiniz bir tur için rehber kiralayabilir dilerseniz de turu 3 güne çıkararak bütün bölgeyi gezebilirsiniz.

Kapadokya turları özel rehber fiyatları sizi özelmi gezilecek yoksa ufak grup halinde mi özel bir rehberlik ile gezi planlaması yapacaksınız, bu tür tercihlere göre fiyatlandırmalar değişmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.