Kapadokyaya Nasıl Gidilir

Muhteşem doğası, yer şekilleri ve tarihiyle zamanın nasıl geçeceğini anlamayacağınız Kapadokya, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapar. Bölgenin ziyaretçileri yolculuk için araba, otobüs, tren ya da uçak seçeneklerini değerlendirebiliyor. Hangi ulaşım şeklini seçeceğiniz tamamen kişisel zevkleriniz ve bulunduğunuz yere göre değişiklik gösterir. Eğer birkaç günlük bir kaçamak yapmak istiyorsanız tercihinizi uçaktan yana kullanabilirsiniz. Ancak yolda zaman geçirmeyi seviyorsanız ve varış noktası kadar yol da sizin için değerliyse otobüs ya da tren seçeneklerini değerlendirebileceğiniz gibi kendi aracınızla da yola çıkabilirsiniz.

Kapadokya’ya Otobüsle Nasıl Gidilir?

Kapadokya’ya otobüs seferi düzenleyen pek çok otobüs firması mevcuttur. Bu nedenle ulaşımı otobüsle sağlamak son derece kolay olacaktır. Nevşehir merkez ya da Ürgüp’te bulunan otogarlara bilet alabilirsiniz.

Ürgüp İstanbul arası otobüs yolculuğu 11-12 saat arasındadır. Ankara’dan 4-5 saatte, İzmir’den ise 12-13 saatte Kapadokya’ya varabilirsiniz. Eğer otobüs yolculuğunu seviyorsanız yol boyu bozkırın size eşlik etmesini keyif verici bulabilirsiniz. kapadokya ya nasıl gidilir konusundan sonra ençok tercih edilen ve ekonomik olan gidiş şekli olarak tercih edilmektedir.

https://www.obilet.com/

Kapadokya’ya Arabayla Nasıl Gidilir?

Kapadokya’ya kendi aracınızla giderseniz daha konforlu bir yolculuk yapmanız ve yolda dilediğiniz gibi mola vermeniz mümkündür. Eğer İstanbul, İzmir gibi daha uzak şehirlerden Kapadokya’ya gitmeyi planlıyorsanız farklı bir şehirde 1 gün kalabilirsiniz.

Kapadokya’ya giderken geçeceğiniz yollar oldukça konforlu olduğundan sizi yorucu bir yolculuk beklemez. Aracınızın navigasyonunu ya da arama motorlarının harita araçlarını kullanarak kolaylıkla bölgeye ulaşabilirsiniz.

Kapadokya’ya Trenle Nasıl Gidilir?

Kapadokya’ya trenle gidecekseniz Kapadokya bölgesinde göreceğiniz güzelliklerin yanı sıra nostaljik bir yolculuğun da sizi beklediğini bilmelisiniz. Doğrudan Nevşehir ve Kapadokya’ya tren bulunmaz. Ancak Kayseri’ye trenle gidebilir ve daha sonra Kapadokya’ya geçebilirsiniz.

Kayseri’ye gitmek için en çok kullanılan hatların başında doğu ekspresi geliyor. Özellikle son yıllarda popülerliğini arttırmış olan doğu ekspresini kullanarak Ankara, Erzincan, Kırıkkale, Sivas gibi şehirlerden Kayseri’ye ulaşabilirsiniz. Doğu ekspresinin en güzel yanı sıra yataklı özel vagon seçeneklerinin olmasıdır.

Dönemine göre değişmekle genellikle haftada yalnızca 1-2 sefer düzenleyen Van Gölü Ekspresi’ni kullanarak Ankara, Kırıkkale ve Sivas’ın yanı sıra Muş, Tatvan, Malatya gibi şehirlerden de Kayseri’ye ulaşım sağlamanız mümkündür.

Güney Kurtalan Ekspres’i bölgeye ulaşım için kullanabileceğiniz hatlardan bir diğeridir. Diyarbakır’dan da ulaşım sağlayabileceğiniz bu hat haftanın 5 günü hizmet vermektedir.

Erciyes Ekspres’i ise; Adana’dan Kapadokya’ya gitmek isteyen yolcuların tercih edebileceği hattır. Adana’nın yanı sıra Niğde’den bölgeye gelecek yolcular da bu hattı kullanabilir.

Kapadokya’ya Uçakla Nasıl Gidilir?

Kapadokya’ya uçakla gitmek istiyorsanız Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nı ya da Kayseri Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Kapadokya Havalimanı bölgeye daha yakındır. Ancak Kayseri Havalimanı’nda daha çok uçuş gerçekleşir. Özellikle yurt dışından gelen turistler için Kayseri Havalimanı daha mantıklı bir seçimdir. Ayrıca Kayseri’ye olan uçuşların biletlerinin genellikle daha uygun olduğunu da görebilirsiniz.

Aşağıdaki linklerden faydalanarak kapadokya bileti alabilirsiniz.

https://www.turkishairlines.com/tr-tr/

https://www.flypgs.com/

Nevşehir Havaalanından Kapadokya’ya Nasıl Gidilir?

Havalimanı ile genellikle otellerin bulunduğu Ürgüp, Avanos gibi bölgeler oldukça yakındır. Dilerseniz havalimanından araç kiralayabilirsiniz. Ancak amacınız yalnızca bölgeye ulaşım sağlamaksa kiralık araca ihtiyacınız bulunmaz. Kapadokya geniş bir bölge olduğundan tatiliniz boyunca kullanacağınız kiralık bir araç daha konforlu zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

Araç kiralamak yerine havalimanından kalkan servisleri kullanabilir ya da birkaç dakika yürüdükten sonra minibüslere binebilirsiniz. Direk kapdokya bölgesine giden Kapadokya havalimanı shuttle araçlarıda mevcuttur

Kayseri Havaalanından Kapadokya’ya Nasıl Gidilir?

Kapadokya’ya nasıl gidilir: Kayseri havalimanı ile Kapadokya arasında ulaşımı kolaylaştırmak için pek çok transfer seçeneği mevcuttur. Kayseri havalimanında kiralık araç firmaları mevcuttur. Bu firmalarla görüşerek araç kiralayabilir ve tatil dönüşünde yine havalimanında aracınızı teslim edebilirsiniz.

Şoförlü araç kiralama seçeneği, tatil boyunca araç kullanmak istemeyenler için bir seçenek olabilir. Ayrıca havalimanı transfer servisleri, doğrudan otellere kadar transfer gerçekleştirmektedir. Kapadokya havalimanı shuttle araçları Kayseri havaalanında da mevcuttur.

Kapadokya’ya Ne Zaman Gidilir?

Kapadokya’ya Nasıl Gidilir; Kapadokya, her mevsim seyahat edebileceğiniz güzide destinasyonlardan birisidir. Kış aylarında sunduğu muhteşem kar manzarası kendinizi masal diyarında hissetmenizi sağlayacaktır. İlkbaharda doğanın uyanmasına şahit olabilir ve yemyeşil doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Yaz aylarında aktiviteler çok daha yoğun olurken sonbaharın romantizmine paha biçilemez. Bu nedenle Kapadokya seyahatinizi planlardan mevsime takılmanıza gerek yoktur. Karar verin ve yola çıkın!
Kapadokya Ulaşım Seçenekleri

Kapadokyaya Nasıl Gidilir Fotoğraflar

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.