Kapadokya Havalimanı

Kapadokya Nevşehir Havalimanı 1998 yılında kurulan ve bölgeye yakın iki havalimanından birisidir. Nevşehir merkeze 30 km mesafede bulunsa da Ürgüp, Avanos gibi bölgelere biraz daha uzaktır. Ancak bölgenin ikinci havalimanı olarak da kabul edilen Kayseri Havalimanı Nevşehir’e 100 km uzaklıktadır. Bu nedenle turistler genellikle ucular için Kapadokya Havalimanı’nı kullanmayı tercih eder. Havalimanının genişliği 3500 metrekaredir. Her yıl havalimanından yaklaşık 700.000 yolcu uçuş gerçekleştirmektedir.

Kapadokya Havalimanı Açık mı?

Nevşehir Kapadokya Havalimanı 1998 yılından beri aktif olarak uçuşları sürdürmektedir. Yalnızca yurt içi değil yurt dışı uçuşlar da mevcuttur. Her gün İstanbul’a minimum 6-10 arası İstanbul uçuşu gerçekleştirilmektedir. Yoğun dönemlerde uçuş sayısı da artmaktadır. Ayrıca Varna ve Sofya’dan direkt uçuşlar da mevcuttur.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Kaç Km?

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Nevşehir merkez, Kapadokya, Üsküp ve Göreme gibi pek çok bölgeye yakındır. Ulaşım ise oldukça kolaydır.

  • Kapadokya Havalimanı ile Göreme arası yaklaşık 45 km’dir. 40 dakikada Göreme’ye ulaşmanız mümkündür.
  • Nevşehir Kapadokya Havalimanı ile Ürgüp arası Avanos yolu üzerinden yaklaşık 50 km’dir. 40 dakika içerisinde bölgeye ulaşabilirsiniz.
  • Kapadokya Havalimanı ile Aksaray arası da sıklıkla ulaşım sağlanmaktadır. Mesafe yaklaşık 90 km olmakla birlikte 100 dakika içerisinde havalimanından Aksaray’a ulaşmanız mümkündür.
Nevşehir Kapadokya Havalimanı Telefon Numarası

Nevşehir Kapadokya Havalimanı iletişim bilgileri sayesinde bilgi almak için kolaylıkla havalimanı çalışanlarına ulaşabilirsiniz. Havalimanı telefon numarası “0384 421 44 55” şeklindedir. E-posta ile bilgi almak istediğinizde “infokapadokya@dhmi.gov.tr” adresinden ulaşabilirsiniz. Havalimanınızda bavulunuzun kaybolması gibi bir sorun yaşadıysanız ve faks ile belge göndermeniz gerekiyorsa “0384 421 44 51” numarasını kullanabilirsiniz.

Kapadokya Havalimanı Araç Kiralama Şirketleri

Kapadokya’da hizmet veren araç kiralama şirketlerinin büyük bölümü havalimanında acente bulundurmakta ya da araç teslimi yapmaktadır. Bu sayede yerli ve yabancı turistler kendi araçlarının konforu ile bölgeyi gezme imkanına sahip olmaktadır.

Havalimanında araç kiralamak için gelmeden önce rezervasyon yapmanızda fayda vardır. İşletmelerin büyük bölümü öncesinde rezervasyon ücreti almamaktadır. Ödemenizi havalimanında yapabilirsiniz. Ancak öncesinde rezervasyon yaptırmadıysanız dahi acenteleri gezerek araç kiralamanız mümkündür.

Araç kiralama esnasında ehliyetinizin süresine bakılmaktadır. Bu süreye göre sizin için uygun araç seçenekleri sunulmaktadır. Ayrıca dilerseniz şoförlü araç kiralama alternatifini de değerlendirebilirsiniz.

Kapadokya Havalimanı Uçuş Bilgileri

Kapadokya Nevşehir Havalimanı’nda uçuşlar oldukça sıktır. Uçuş bilgilerini kontrol etmek için Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün sitesini kullanabilirsiniz. Sitede gün içerisinde hangi uçuşların gerçekleştirileceği gösterilir. Ayrıca yurt içi ve dışı, geliş ile gidiş şeklinde filtreleme seçenekleri de mevcuttur.

Kapadokya Havalimanı Taksi

Kapadokya Havalimanı’nın önünde taksiler bulunur. Eğer araç kiralama, servis ya da minibüs ile bölgeye ulaşım sağlamak istemezseniz taksi alternatifini değerlendirebilirsiniz. Ancak taksi ile ulaşım diğer alternatiflere göre daha pahalıya gelmektedir.
https://www.dhmi.gov.tr/
Kapadokya Ulaşım Alternatifleri

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.