Kayseri Havalimanı

Kayseri Havalimanı ilk kez 1998 yılında kullanılmaya başlamıştır. Ancak alan yeterli gelmemiş ve 2000 yılında 3000 metre kareye kadar çıkarılmıştır. Ekstra olarak pistlerde bakımlar gerçekleştirilmiş ve hep yurt içi hem de yurt dışı uçuşlar için uygun hale getirilmiştir.

Anadolu Jet, Pegasus, Türk Hava Yollar, Onur Air, Sun Express gibi pek çok hava yolu şirketinin hizmet verdiği havalimanında yıllık 2-3 milyon kişi uçuş gerçekleştirmektedir.

Kayseri Havalimanı’ndan Kapadokya’ya Ulaşım

Kayseri Havalimanı ile Nevşehir merkez arası yaklaşık 90 km. Kayseri’de inerek Kapadokya’yı ziyaret etmek isterseniz bu mesafe 75 km’ye kadar düşmektedir. Genellikle araç kiralayarak Kapadokya’ya ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanında pek çok firma mevcuttur. Kapadokya’ya ulaşım için bir çok seçenek mevcuttur. Dilerseniz önceden rezervasyon yaptırabilir dilerseniz de uçuşunuz tamamlandıktan sonra firmalarla görüşme sağlayabilirsiniz.

Kayseri Havalimanı Araç Kiralama Firmaları

Kayseri Kapadokya araç kiralamak için seyahatiniz öncesinde ufak bir araştırma da yapabilirsiniz. Kayseri şehir merkezinde ofisleri bulunup havalimanına araç teslimi yapan firmalar mevcuttur. Bu sayede daha uygun fiyatlı araç kiralama seçeneklerini de değerlendirmiş olursunuz.

Araç kiralamayı yalnızca Kapadokya’ya kadar gerçekleştirebileceğiniz ve aracınızı Kapadokya’da teslim edebileceğiniz firmalar mevcuttur. Ancak tatiliniz boyunca kiralama gerçekleştirmeniz ve Kayseri Havalimanı’na geri döndüğünüzde aracınızı teslim etmeniz gezinizi daha konforlu geçirmenize yardımcı olabilir.

Nevşehir Kayseri Havaalanı Servis

Eğer araç kiralamak istemezseniz Kayseri Kapadokya servis imkanından da faydalanabilirsiniz. Uçaktan indikten sonra havalimanı önünde bulunan servislerden faydalanabilirsiniz. Bu servisler sizi otelinize kadar bırakmaktadır. Ayrıca dönüş için de rezervasyon gerçekleştirebilir ve otel ile havalimanı arası transferini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Kayseri Havalimanı Kapadokya Arası Kaç Km?

Kapadokya seyahatiniz için Kayseri’de bulunan Erkilet Havalimanı’nı kullanacaksanız Kapadokya’da kalacağınız bölgeye göre aradaki mesafeyi bilmenizde fayda vardır. En çok tercih edilen lokasyonlar şu şekildedir.

  • Kayseri Havaalanı Göreme arası kaç km? Havalimanı ile Göreme merkez arası 80 km’dir.
  • Kayseri Havaalanı Ürgüp arası kaç km?Ürgüp ve Kayseri Havalimanı arası 75 km’dir.
  • Kayseri Havalimanı ile Avanos arası kaç km? Yaklaşık 74 km’dir.
  • Kayseri Havalimanı Nevşehir merkez arasındaki mesafe ise; 89 km’dir.

Eğer doğrudan kalacağınız otel ile Kayseri Havalimanı arasındaki mesafeyi öğrenmek istiyorsanız Google haritalar özelliğinden faydalanabilirsiniz. Başlangıç noktası olarak Kayseri Havalimanı’nı, hedef olarak kalacağınız otelin adını yazabilirsiniz. Böylece aradaki tam mesafeyi öğrenebilirsiniz. Ayrıca eğer araç kiralamayı düşünüyorsanız bu sayede yolu da son derece rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Kayseri Havalimanından Nerelere Uçuş Var?

Kapadokya’yı ziyaret etmek isteyen turistler Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nın yanı sıra Kayseri Havalimanı’nı da kullanabilmektedir. Kayseri Havalimanı uçuşlar açısından Kapadokya Havalimanı’na göre daha fazla seçenek sunar.

Gün içerisinde İstanbul, Antalya gibi pek çok Lokasyon uçuş mevcuttur. Ekstra olarak yurt dışı uçuşlarının sıklığı da oldukça fazladır. Stuttgart, Amsterdam, Duesseldorf gibi lokasyonlara hemen her gün uçuş bulmanız mümkündür.

Kayseri Havalimanı İletişim

Kayseri Havalimanı Kayseri’nin Yeşil Mahallesinde bulunur. Kocasinan’a bağlı olan havalimanına telefon, faks ya da mail aracılığı ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Telefonla görevlilere ulaşmak için kullanabileceğiniz telefon numarası “0 352 337 52 44” şeklindedir. “0 352 337 52 41” numarası sayesinde göndermek istediğiniz belgeleri kolaylıkla ulaştırabilirsiniz. Ancak faks çekmeden önce telefon numarası üzerinden iletişime geçmenizde fayda vardır. infokayseri@dhmi.gov.tr ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün Kayseri Havalimanı için tanımladığı e-posta adresidir. https://www.dhmi.gov.tr/

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.