Kapadokya Yamaç Paraşüt Turu

Muhteşem doğasıyla Türkiye’deki en çok ilgi gören destinasyonlar arasında yer alan Kapadokya’da muhteşem manzaranın yanı sıra tatilin tadını çıkarmak için katılabileceğiniz çok sayıda aktivite de bulunur. Bunlardan birisi de Kapadokya yamaç paraşütü turlarıdır.

Kapadokya Yamaç Paraşüt 2024 Turları

Adrenalini ve yaşama meydan okumayı seviyorsanız yamaç paraşütü tam size göre bir aktivite. Üstelik Kapadokya’nın muhteşem manzarasını gökyüzünden izlerken müthiş bir seyir zevki yaşamış olursunuz. Gökyüzündeki balonlara eşlik etmek ve peribacalarının üzerinde uçmak unutulmayacak hatıralar biriktirmenizi sağlayacak. Üstelik çekeceğiniz birbirinden güzel fotoğraflar sayesinde bu anları sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz.

Kapadokya yamaç paraşütü 2024 yılı uçuş esnasında dilerseniz yerden fotoğraflarınızın çekilmesini sağlayabilirsiniz. Dilerseniz yanınızda bulunduracağınız bir cep telefonu ya da fotoğraf makinesi ile gökyüzünden çekim yapabilirsiniz.

Kapadokya’da

Kapadokya Yamaç Paraşütü Nerede?

Kapadokya yamaç paraşütü için kurulan sistem Çavuşin bölgesindedir. Bu nedenle uçuşlar bu bölgede gerçekleştirilmektedir. İşletmelerin büyük bölümü uçuş için transfer hizmeti de vermektedir. Bu nedenle herhangi bir sorun yaşamadan uçuş sonrasında turunuza devam edebilirsiniz.

Kapadokya yamaç paraşüt uçuşları her mevsim ve günün farklı saatlerinde gerçekleşmektedir. Uçuşların olmadığı dönemler yoktur. Ancak rüzgâr şiddetinin yüksek olduğu gün ve saatlerde misafirlerin güvenliği nedeniyle uçuşlar gerçekleştirilmemektedir. Bu nedenle yaz mevsiminde dahi olsanız uçuş öncesinde işletmeyle görüşmenizde fayda vardır. Hava durumu profesyonel olarak takip edildiğinden rüzgârın şiddetli olması beklenen saatler için rezervasyon alınmaz.

Özellikle turizm mevsiminde oldukça yoğun olan Kapadokya yamaç paraşütü turu için birkaç gün önceden rezervasyon yaptırmanızda da fayda vardır. Ayrıca bazı firmalar, erken rezervasyon için indirim de sağlamaktadır.

Kapadokya Yamaç Paraşüt Turu Fiyatları

Kapadokya yamaç paraşütü için tek bir bölge olsa da burada hizmet veren farklı işletmeler ve eğitimler mevcuttur. İşletmeler genellikle paket programlar sunmaktadır. Her birinin hizmetleri birbirinden farklı olabilir.

Genellikle Nevşehir, Göreme ve Avanos bölgelerindeki otellerden transfer hizmeti verilir. Firmalar otelden müşterilerini alır ve uçuş sonrasında geri bırakır. Uçuş öncesinde eğitmen kısa bir eğitim vermektedir. Bu noktada oldukça dikkatli olunması önemlidir.

5 dakikalık bu kısa eğitim esnasında atacağınız ilk adımlar ve havada nasıl hareket etmeniz gerektiği anlatılır. 8-10 adım attıktan sonra eğitmeninizle birlikte uçuşa başlarsınız. Daha sonra eğitmeniniz ayrılarak sizin yalnız uçmanıza imkân tanır.

İşetmelerin büyük bölümü Kapadokya yamaç paraşüt uçuşu öncesinde ya da sonrasında hafif atıştırmalıklar ve içecekler ikram eder. Profesyonel fotoğrafçılarla çalışan işletmeler ise havada, uçuş öncesi ve sonrası yerde fotoğraflarınızı çeker. Bu sayede bu anı ölümsüzleştirmek için profesyonel fotoğraflara sahip olursunuz. Ayrıca bazı işletmeler uçuş sonrasında size sertifika da vermektedir.

Kapadokya Yamaç Paraşütü Hakkında Bilgi

  • Uçuş için oldukça uygun bir alana sahip olan Kapadokya’da uçuşlarda genellikle 850 metrenin üzerine çıkılmaz. 600-700 metre yükseklikte uçuşlar gerçekleştirilir.
  • Tercih edeceğiniz işletme ve havanın durumuna, dönemin yoğunluğuna göre değişmekle birlikte uçuşlar ortalama 15 dakika sürer.
  • Kapadokya’da uçuş başlangıcı için bir tepe ya da dağ yoktur. Bu nedenle teknolojiden faydalanılır ve makara sistemi kullanılarak uçuş başlatılır. Yerden başlayan sistemle 3 dakika gibi kısa bir süre içerisinde en üst yüksekliğe ulaşılır.
  • Eğer daha önceden uçuş tecrübeniz varsa ve daha uzun uçuşlar gerçekleştirmek istiyorsanız gün doğumu ya da batımı saatlerini tercih etmenizde fayda vardır.
Kapadokya Turları
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.