Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri

Kapadokya, gezilecek yerlerinin yanı sıra eğlenceli aktiviteleri ve hamamları ile de ön plana çıkan bir bölgedir. Binlerce yüzyıl öncesinde yaşanan volkanik patlamalar, yalnızca muhteşem bir görsel şölen sunan peribacalarını oluşturmakla kalmamıştır. Aynı zamanda bölgenin kaplıcalar açısından da zengin alternatifler sunabilmesini sağlamıştır.

Yapacağınız Kapadokya tatilinde, bol bol gezip eğlendikten sonra gezinin yorgunluğu ve modern yaşamın stresini atabilmek için Kapadokya Türk hamamına girebilir, spa ve masaj yaptırabilirsiniz.

Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri – Türk Hamamı Sauna ve Termal Havuzlar

 • Panoramic Cave Spa
 • Kelebek Hamam & Spa
 • Cappadocia Spa & Bat
 • Ürgüp Şehir Hamamı
 • Çamur Mağarası Katpatuka
 • Alaaddin Hamamı
 • Hill Spa Cappadocia
 • Yunak Spa at Yunak Evleri
 • Kapadokya Efe Spa
 • Panoramic Cave Hotel
 • LEEA Spa
 • Elis Hamamı
 • Panoramic Cave Hotel
 • Heybe Hotel & Spa
 • Kubali Berber Omer
Panoramic Cave Spa

Göreme’de bulunan spa ve masaj salonlarından birisi olan Panoramic Cave Spa aynı zamanda otel olarak da hizmet veren bir işletmedir. Oldukça hijyenik olan bu masaj salonunda ağırlıklı olarak Asyalı personeller çalışmaktadır. Masaj alanında uzman olan çalışanlar klasik masajın yanı sıra Tayland masajı, ayak masajı, medikal masaj gibi çeşitli seçenekler de sunmaktadır. Partnerinizle birlikte de tercih edebileceğiniz işletmede kapadokya masaj paketleri de mevcuttur.

Kelebek Hamam & Spa

Otel olarak da hizmet veren Kelebek Hamam & Spa masaj yaptırıp Türk hamamı deneyimi yaşayabileceğiniz bir işletmedir. Uzun yıllardan beri hizmet veren ve Kapadokya’nın şifalı suyu ile tüm yorgunluğunuzu atmanızı sağlayan işletme hijyen kurallarına uygun olarak işletilmektedir.

Hamamın ardından spaya girebilir, yüzebilir ya da masaj yaptırabilirsiniz. Paket programlar da mevcut olup işletmenin çalışanları son derece başarılıdır. Eğer amacınız yalnızca yorgunluğunuzu atmaksa klasik ya da Tayland masajı gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca bölgesel ağrılarınız buluyorsa paketi seçmeden önce çalışanların önerilerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Kaapadokya spa ve masaj merkezlerinde bir çok masaj çeşitlerini bulabilirsiniz. Çalışanlar genelde işlerinde uzman yabancı kişilerden oluşmaktadır.

Cappadocia Spa & Turkish Bath

Ailenizle ya da arkadaşlarınızla birlikte keyifli zamanlar geçirebileceğiniz Cappadocia Spa & Turkish Bath, profesyonel hizmet alabileceğiniz işletmelerden birisidir. Türk hamamında ölü hücrelerinizden kurtulabilir ve stresten arınabilirsiniz. Dilerseniz aile hamamlarını tercih etmeniz mümkündür.

Paket programları tercih ederek hamam sonrasında masaj yaptırabilirsiniz. Tercih edeceğiniz masaj çeşidine göre 30-90 dakika kadar sürmektedir. Türk hamamı ve spa merkezlerinin ayrıcalıklarını kapadokya bölgesindeki masaj salonlarında anlayacaksınız.

Ürgüp Şehir Hamamı

Bölgenin en eski hamamlarından birisi olan Ürgüp Şehir Hamamı, Osmanlı Döneminde de hizmet veren bir işletmedir. Hristiyan ve Müslümanların birlikte kullandığı hamamda Osmanlı dönemine ait motifleri sıklıkla görebilirsiniz.

Hamama girmek ya da masaj yaptırmak için önceden rezervasyon yaptırmanız önemlidir. Ayrıca büyük gruplar için komple hamamı rezerve ettirme imkânıda bulunmaktadır. Tarihi bir ortamda masaj ya da hamam keyfi yapmak isteyenlerin tercih edebileceği işletme verdiği hizmete oranla oldukça uygun fiyatlar sunmaktadır. Tamamen diyabiliriz ki, osmanlı türk hamamının tarihi dokusunu hissedeceksiniz.

Çamur Mağarası Katpatuka

Türkiye’de hikmet vermeye başlayan ilk çamur banyosu olarak bilinen Çamur Mağarası Katpatuka, Kapadokya’da deneyebileceğiniz farklı deneyimlerden birisini sunar. Ürgüp bölgesinde bulunan işletmede çamur havuzuna girebilirsiniz. Ayrıca Dr. Balıklar olarak bilinen şifalı balık havuzunu deneyimleyebilirsiniz.

Oldukça otantik bir dekorasyona sahip olan işletmede cilt için faydalı çeşitli ürünler de mevcuttur. Havuz terapisi sonrasında kafesinde dinlenerek bir şeyler içebilir ya da mağazasından bitkisel formüllü ürünler satın alabilirsiniz.

Alaaddin Hamamı

Osmanlı’nın son döneminde inşaa edilen Alaaddin Hamamı adını Selçuklu Hanedarı Alaaddin’den almıştır. Osmanlı esintilerine bol bol rastlayabileceğiniz hamam Avanos’ta bulunup ulaşım konusunda oldukça rahat olabilirsiniz. Oldukça hijyenik bir şekilde işletilen hamamda hamam keyfi yapabilir kese ve köpük hizmetleri alabilirsiniz. Cildinizin yenilenmesini sağlayacak sihirli ellere kendinizi bırakarak Kapadokya gezinizin yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Bu otantik ortamda geçireceğiniz birkaç saat sonrasında stresinizden arınarak hafiflediğinizi hissedebilirsiniz.

Hill Spa Cappadocia

Hill Spa Cappadocia sunduğu özel konsept ile kendinizi şımartabileceğiniz spa merkezlerinden birisidir. Özellikle tavan mimarisi ile kendinizi büyülü bir dünyada hissedebileceğiniz işletmenin hamamına girebilir, sauna ve spada toksinlerinizden arınabilirsiniz. Dilerseniz açık ve kapalı yüzme havuzlarında yüzebilir ya da tuz odasına girebilirsiniz. Ayrıca kese ya da masaj yaptırmanız da mümkündür. Özellikle özel aromatik yağlarla yaptırabileceğiniz masaj sayesinde vücudunuzun baştan aşağı rahatladığını hissedebilirsiniz. Kapadokya Spa masaj merkezi

Yunak Spa at Yunak Evleri Cave Hotel

Yunak Spa at Yunak Evleri Cave Hotel, Kapadokya’nın ambiyansını son derece başarılı şekilde yansıtan işletmelerden birisidir. Mağara mimarisine sadık kalarak inşaa edilen işletme son derece profesyonel olup otel ve restoran olarak da hizmet vermektedir.

Hijyenik ortamı ile ön plana çıkan hamamına girebileceğiniz işletmede profesyonel çalışanlar hizmet vermektedir. Önceden rezervasyon yaptırarak masaj yaptırabilirsiniz. Klasik masajın yanı sıra köpük masajı, Tayland masajı gibi çeşitli alternatifler de mevcuttur.

Kapadokya Efe Spa

Kapadokya’da Türk hamamına girmek için tercih edebileceğiniz işletmelerden birisi olan Efe Spa, piyasaya göre daha uygun fiyat sunan işletmelerden birisidir. Bir aile işletmesi olan Efe Spa’da hamama girdikten sonra kese köpük masajı yaptırmayı deneyebilirsiniz. 45-60 dakika arasında süren masaj sonrasında tüm kaslarınızın rahatladığını hissedeceğinize emin olabilirsiniz.

Heybe Hotel & Spa

Göreme’de bulunan Heybe Otel & Spa, sahip olduğu otantik dekorasyon ile dikkat çeken Türk hamamı ve masaj merkezlerinden birisidir. Uzakdoğu simgelerine sıklıkla rastlayacağınız işletmenin belirli bölümlerinde mağara içi konsepti tercih edilmiştir.

Oldukça profesyonel olan işletmede aromaterapi masajı, çamur maskesi gibi farklı seçenekler bulunuyor. Muhteşem bir deneyim sunan işletmede kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz.

LEEA Spa

LEEA Kapadokya Spa, farklı deneyimlerden hoşlananlara hitap edebilecek masaj salonlarından birsidir. Saunası ve Türk hamamı bulunmaktadır. Güler yüzlü personeli ile hizmet veren işletmede pek çok farklı masaj seçeneği sunuluyor. Ayrıca paket olarak alarak daha uygun fiyatagetirme şansınız da mevcut. Saman odası olarak bilinen alanı ise; Kapadokya’da tek olma özelliği taşıyor.

Kubali Berber Omer & Mehmet

Kubali Berber Omer & Mehmet, Kapadokya’da masaj yaptırabileceğiniz işletmelerden birisi olmakla birlikte çok fazla bilinmemektedir. Aslında erkek kuaförü olarak hizmet veren işletmede ekstra olarak masaj da yapılmaktadır.

Elis Hamamı

Göreme’de bulunan Elis Hamamı, kolay ulaşılabilir konumu ile ön plana çıkan işletmeler arasında yer almaktadır. Kapadokya ambiyansını hissetmenizi sağlayacak mimarisi ile dikkat çeken hamamda Türk hamamına girebilirsiniz. Ayrıca pek çok farklı paket de bulunmaktadır. Kadın ve erkekler için ayrı olan havuzlarında yüzebilir, vücut ya da yüz maskesi yaptırabilirsiniz. Spa’ya girebilir ve farklı masaj çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Bu sayede hamamdan çıktığınızda kendinizi baştan aşağı yenilenmiş hissedersiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.