Argos in Cappadocia

Kapadokya, muhteşem doğası ve büyüleyici atmosferi ile dikkat çeken turistlik bölgelerden birisidir. Adım attığınız ilk andan itibaren, sizi yüzyıllarca öncesine götürür ve farklı bir dünyada yaşadığınızı hissettirir. Otellerin birçoğu da Kapadokya ruhuna uygun şekilde işletilmektedir. Bunlardan birisi de tatil boyunca ruhunuzu dinlendirmeyi vadeden Argos in Cappadocia oteldir.

Argos in Cappadocia

Tarih boyunca inzivaya çekilmek için tercih edilen, mistik bir atmosfer sunan Kapadokya’nın Uçhisar mevkiine son derece yakın olan otel hikayesi, çalışanları ve konumu ile ön plana çıkıyor.

Oteldeki odaların hiçbirisi bir diğerinin aynı değil. Her birinde özel bir dekorasyon tercih edilmiş ve bir hikayesi bulunuyor. Otelin inşası esnasında bir ev olarak kullanılması planlanmıştır. Hayatın burada çok daha güzel olacağını düşünen işletme sahipleri daha sonra bu güzelliği misafirleri ile paylaşmaya karar vermiş ve inşaat esnasında değişiklikler yaşanmıştır.

İçinden Köy Geçen Otel

Argos in Cappadocia, Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte tercih edebileceğiniz otel, insanları olduğu kadar doğayı da korumaya özen gösteriyor. Hayvanları ağırlama konusunda oldukça başarılı. Ayrıca bölge kadınların emeklerini değerlendirmek için de “Doku” isimli sosyal sorumluluk projesini destekliyor.

Otel ilk kurulduğunda çok daha az sayıda odası olmakla birlikte her geçen gün büyümüş ve günümüzde 50’den fazla odası ile misafirlerine hizmet vermeye devam etmektedir. Odalarda ise temel olarak 4 farklı çeşit bulunmaktadır. Bu kategoriler kişilerin kendilerine uygun odaları tercih etmesini kolaylaştırıyor. Manzaralı, şömineli, jakuzili odalardan dilediğiniz seçebilirsiniz. Havuzlu odalar özellikle balayı çiftleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Üstelik jakuzi keyfi yaparken aynı anda tüm Kapadokya’yı izlemeniz de mümkündür.

Argos Restoran

Argos in Cappadocia, sunduğu yemeklerle de tercih edilmesi gereken oteller arasında yer almaktadır. Kullanılan tüm besinler özel ve taze olarak toplanmakta, misafirler için hazırlanmaktadır. Başarılı aşçıları ile unutamayacağınız bir lezzet şöleni sunan otelin 70.000 şişe kapasiteli bir mahzeni bulunmaktadır. Şarapların birçoğu Aros Bağları’ndan toplanan üzümlerden elde edilmektedir.

Argos in Cappadocia Havuz ve Masaj

Tatiliniz boyunca eğlenirken vücudunuz ve ruhunuzu da dinlendirmek isterseniz Argos in Cappadocia otelin terapi odaları tam sizlik olabilir. Bir kayanın içerisine oyularak elde edilen terapi odası, Kapadokya’nın yüzlerce yıllık enerjisini size getiriyor ve derin bir nefes almanıza yardımcı oluyor.

Spada rahatladıktan sonra farklı ihtiyaçlarınıza yönelik geliştirilen masaj çeşitlerinden de faydalanabilirsiniz. Ayrıca sabahları yoga seanslarına katılabilir ve erken saatlerde başlayan bisiklet turları ile bölgeyi keşfedebilirsiniz.

Otelin açık havuzu ise; özel bir ısıtma sistemine sahiptir. Bu sayede açık havuz olsa dahi yılın her mevsiminde çalışmaya devam etmektedir. Kış aylarında Kapadokya kar altındayken Erciyes dağı ve peribacalarını izlemenin keyfini unutmanız mümkün olmayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.