Çat Kasabası

Nevşehir’e yalnızca 8 km uzaklıktaki Çat kasabası, Kapadokya’nın yeni yeni gözde olmaya başlayan turistlik bölgeleri arasında yer alıyor. 2500-3000 arası nüfusa sahip olan ilçe küçük olduğu kadar sıcak kanlı halkı ile biliyor. Bölgenin daha da gelişebilmesi içinse 2021 yılı itibari ile balon turları başlamıştır.

Çat Kasabası Balon Turu

Kapadokya balon turlarının önemli bir kısmı Göreme bölgesinde gerçekleşmekle birlikte Çat kasabası balon turizmine başlamıştır. Her geçen gün daha fazla firma balon turu düzenlemektedir.

Özellikle sabah gün doğumunda yapılan turlarda oldukça güzel bir görsel şölen sunmaktadır. Ayrıca çekinebileceğiniz birbirinden güzel fotoğraflar sayesinde anılarınızı sevdiklerinizle paylaşmanız da mümkün olur.

Çat Kasabası Kamp

Çat Kasabası, kampçıların da ilgisini çeken bölgelerden birisidir. Doğası ile ön plana çıkan bölgede hafta sonu kalabalıktan kaçabilirsakinliğin tadını çıkarabilirsiniz. Kamplarınıza eşlik edecek balon uçuşları ise ruhunuzu dinlendirecektir.

Çat Kasabasına Nasıl Gidilir?

Kapadokya’ya uçakla gidecekseniz havalimanına indikten sonra araç kiralayabilirsiniz. 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde ilçeye ulaşmanız mümkündür. Ayrıca dilerseniz Göreme, Avanos, Ürgüp bölgelerinde konaklayarak da ilçeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çat kasabasında balon turu sürekli olarak yapılmamaktadır. Balon turu firmanızdan detaylı bilgi almanız gerekmektedir.

http://www.cat.bel.tr/tr

Çat Kasabası Fotoğrafları

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.