Kapadokya Testi Kebabı Nerede Yenir?

Tarihi geçmişi ve doğal güzellikleri ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan bölgelerden birisidir. Yemekleri de en az gezilecek yerleri kadar güzeldir. Kapadokya’ya gezinizde bölgenin yöresel lezzetlerini mutlaka deneyimlemelisiniz. Kapadokya Testi Kebabını mutlaka tatmanız gereken bir lezzettir.

Kapadokya Testi Kebabı Nerede Yenir?

Kapadokya’nın geçim kaynaklarından birisi çömlekçiliktir. Bölgede bulunan atölyelerde çömlek satın almanız ve kendi çömleklerinizi yapmanız mümkündür. Çömlekçilik bu kadar meşhurken testi kebabının hemen her yerde yapılması şaşırtıcı olmaz.

Yörede yetiştirilen ve vadilerde otlayan hayvanlardan yapılan testi kebabı çömlekler içerisinde odun fırınlarında pişirilir. Restoranların büyük kısmı tek kişiye sunabilmek için küçük testilerden faydalanmaktadır. Lezzetli bir testi kebabı elde etmek içinse kullanılan malzemelerin kalitesi kadar ustanın tecrübesi de önemlidir. Bu nedenle unutulmaz bir testi kebabı yiyebilmek için doğru mekânı seçebilmek şarttır. Gelin, birlikte Kapadokya’daki en lezzetli testi kebabını yiyebileceğiniz mekanları inceleyelim.

Testi Kebabı Yapan Restorantlar

  • 1- Areni Cappadocia Restaurant
  • 2- Janti Cafe & Restaurant
  • 3- Saklı Kahve Cappadocia
  • 4- Saklı Konak Restaurant
  • 5- Sedef Steak Kebap
  • 6- Cappadocia Steak House
  • 7- Şıra Restaurant
Areni Cappadocia Restaurant

Ürgüp’te bulunan Areni Cappadocia Restaurant, klasik Kapadokya konaklarının mimarisi ile otantik bir ortam sunar. Açık ve kapalı mekân seçenekleri bulunan mekâna akşam gidecekseniz loş bir şekilde ışıklandırılan kapalı alanı tercih edebilirsiniz. Yapı içerisinde bulunan ahşap aksesuarlar ise; ekstra bir şıklık katmıştır. Oldukça zengin bir menüsü bulunan Areni Cappadocia Restaurant, bölgedeki en iyi testi kebabını yiyebileceğiniz seçenekler arasında yer alır. Yemeklerin lezzetleri kadar sunumları da oldukça başarılıdır. Beraberinde ise; roka salatası, yarak sarma, patlıcan dolma gibi lezzetleri deneyebilirsiniz.

Janti Cafe & Restaurant

Uçhisar bölgesinde bulunan Janti Cafe, gün içerisinde ve akşam saatlerinde tercih edebileceğiniz mekanlar arasına yer alır. Bölge manzarasına tamamen hâkim olabileceğiniz bir terasları bulunur. Genellikle sakin bir ortama sahiptir.

Mekânda testi kebabını dana ve kuzu etiyle yapmaktadırlar. Ayrıca kırmızı et sevmeyenler için tavuk testi seçeneği de bulunur. Güler yüzlü çalışanları ile keyifli zamanlar geçirebileceğiniz mekânın pişmaniye üzerinde servis edilen armut tatlısının tadına da mutlaka bakmalısınız.

Saklı Kahve Cappadocia

Mağara konseptine sahip olan işletmeler arasında yer alan Saklı Kahve Cappadocia Uçhisar ’da konumlanmıştır. Mekânın önünde özel otoparkı bulunur. Bu nedenle bölgeyi özel araçlarıyla gezenler için büyük bir avantaj oluşturmaktadır.

Mekânın terasında Uçhisar Kalesi’ni izleyerek yemeğinizi yiyebilirsiniz. Kararında baharatları ve lezzetli etleriyle muhteşem bir testi kebabı yiyebileceğiniz işletme ikram açısından da oldukça cömerttir.

Saklı Konak Restaurant

Saklı Konak, Kapadokya’da testi kebabı yemek isteyenlerin en çok tercih ettikleri mekanlar arasında yer alır. Ancak bu işletmede testi kebabı yemek istiyorsanız akşama kalmamalısınız. Öğle saatlerinden sonra testi kebabı kalmaz. Yumuşacık ve tel tel ayrılan etleri ile muazzam bir lezzet sunan mekânın salataları ve mezeleri de son derece başarılıdır. Ayrıca Saklı Konak’a gittiğinizde yaprak sarmasının tadına da mutlaka bakmalısınız.

Sedef Steak Kebap

Sedef Steak Kebap, Göreme’de bulunan sıcak bir ambiyansa sahip işletmelerden birisidir. Etlerini açık ortamda sergilemeleri yemeklerinde kullandıkları ürünlere duydukları güvenin en büyük göstergesidir. Sundukları kaliteye göreyse oldukça uygun fiyatlı olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca içli köfteleri ve mantarlı mezelerinin de tadına bakabilirsiniz.

Cappadocia Steak House

Göreme’de bulunan Cappadocia Steak House, lezzetleri kadar ambiyansı ile de bilinen mekanlar arasında yer alır. Menüsü son derece zengin olmakla birlikte özellikle testi kebabı ve hamburgerlerinin son derece popüler olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca yemekten sonra çıtır kabak tatlısının tadına da bakabilirsiniz.

Şıra Restaurant

Şıra Restaurant, yalnızca ambiyansı için dahi tercih edebileceğiniz mekanlardan birisidir. İç mekânda bulunan ahşap ve taşın uyumu huzurlu bir ortam sunmaktadır. Hem iç mekânda hem de terasta harika bir manzara vardır. Güler yüzlü çalışanları ve el yapımı şarapları ile günün her saatinde tercih edilebilecek bir işletmedir. Testi kebabını yiyebileceğiniz en iyi alternatiflerden birisi olmakla birlikte romantik yemekler ve evlilik teklifleri için de tercih edebilirsiniz.

Kapadokya Testi Kebabı orjinal yapılıp güzel bir sunum ile servis edildiğinde o anlarınız sizlerin güzel bir anısı olarak hayalinizde kalabilcek bir ortamdır.

Ziyaretçi Yorumları (1)
  1. asiye dedi ki:

    En güzel görsel showlardan bir ile yemek yedit. Beklemediğim bir şekilde ateş içinde gelen adının testi kebabı olan mükemmel bir yemek

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.