Göreme’de Nerede Ne Yenir?

Göreme, Kapadokya’da gezebileceğiniz en çok yeri bulunduran bölgelerden birisidir. Konaklama için farklı alternatiflere sahiptir. Dilerseniz modern otellerde kalabilir dilerseniz de bölgenin atmosferini daha iyi hissedebilmek için tercihinizi mağara otel konseptini deneyimleyebilirsiniz. Aynı çeşitliliği yeme içme konusunda da bulabilirsiniz.

Göreme Yemek Yerleri (Nerede Ne Yenir?)

Göreme’de yerli ve yabancı turistlerin kendine uygun yemeklere ulaşmaları son derece kolaydır. Bölgenin yöresel lezzetlerini deneyimleyebileceğiniz gibi dünya mutfağına ait tariflerin tadına da bakabilirsiniz. “Göreme’de ne yiyebilirim?” sorusuna cevap alabilmek içinse sizin için hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz. Göreme’de ne yenir, en güzel lezzetler nerededir, Nerede ne yenir gibi soruların cevaplarını arıyoruz.

  • 1- Göreme Han Restoran
  • 2- Local Tastes Ocakbaşı
  • 3- Cappadocian Cuisine
  • 4- Büyük Adana Kebap
  • 5- Oscar Steak House
  • 6- Sedef Steak Kebap
  • 7- Haruna Restaurant
Göreme Han Restoran

Göreme Han Restoran, Göreme’nin merkezinde bulunan bir işletmedir. Yalnızca lezzetli yemekleri ile değil otantik mimarisi ve güler yüzlü çalışanlarıyla da sizi memnun etmeyi başaracaktır. Özellikle Kapadokya’nın meşhur testi kebabının tadına bakmak için ideal bir seçim olabilir. Ayrıca diğer kebaplar konusunda da başarılı olduklarını söylemek mümkündür. Bölgedeki bağlardan toplanan yapraklarla sarılan sarmaların lezzetine bakabilir ve yöresel tatlılarla muhteşem bir son yapabilirsiniz.

Local Tastes Ocakbaşı

Kapadokya’da çıkarılan kayalarla renklendirilen Local Tastes Ocakbaşı muhteşem manzarasıyla ön plana çıkan mekanlar arasında yer alır. Mekân özellikle kırmızı etler konusunda son derece başarılıdır. Ayrıca mezelerin tadına da mutlaka bakmalısınız. Ortalama fiyatlarda olan bu mekânda Kapadokya’ya özgü el yapımı şarapları bulmanız mümkündür.

Cappadocian Cuisine

Cappadocian Cuisine, zengin menüsü ile dikkat çeken mekanlar arasında yer almaktadır. Aileniz ya da arkadaşlarınızla keyifli zamanlar geçirebileceğiniz restoranda testi kebabı yitebilirsiniz. Ancak testi kebabının kuzu ve dana etleri yapıldığını unutmamalısınız. Seçiminizi yaparken dana testi kebabı mı yoksa kuzu testi kebabı mı istediğinizi belirtmelisiniz. Açık havada oturma imkânınız bulunması ise; mekânın artılarından. Ancak akşam saatlerinde yer bulmakta zorlanabileceğinizi unutmamalısınız.

Büyük Adana Kebap

Büyük Adana Kebap, Kapadokya mimarisini son derece başarılı bir şekilde yansıtmakta olan mekanlar arasında yer alır. Mekandaki kırmızı et yemeklerinin hemen hepsi oldukça lezzetlidir. Açık havada oturmayı tercih ederseniz bölgenin tüm manzarasına hâkim olursunuz. Kapalı bölümdeki döküm soba ise; sıcacık bir ortam oluşturmaktadır. Eğer şerbetli tatlıları seviyorsanız yemeğin ardından gül tatlısının lezzetine bakabilirsiniz.

Oscar Steak House

Oscar Steak House, lezzetleri kadar atmosferiyle de dikkat çeken mekanlardan birisidir. Hem açık hem kapalı alanları bulunur. Göreme’nin en güzel manzaralı restoranlarından birisidir. Teras bölümünde bulunan ateş çukuru ise; ayrı bir hava katmaktadır. Sevdiklerinizle zaman geçirmek için tercih edebileceğiniz restoranda steak ya da hamburger yiyebilirsiniz. Ayrıca şarapları da son derece başarılıdır. Ancak restoranın fiyatlarının ortalamanın üzerinde olduğunu unutmamalısınız.

Sedef Steak Kebap

Göreme’nin merkezinde bulunan Sedef Steak Kebap lezzetli etleri ile bilinen mekanlar arasında yer alır. Güleryüzlü personeli ile hizmet veren işletmede cam dolaplarda yer alan etleri görebilirsiniz. Bu sayede yediğiniz yemeğin kalitesini daha iyi analiz edebilirsiniz. Ayrıca menüsü oldukça zengindir. Pide, lahmacun, testi kebabı, köfte gibi farklı alternatifleri deneyebilirsiniz.

Haruna Restaurant

Haruna Restaurant, Göreme’de tercih edebileceğiniz en nezih restoranlarından birisi olarak kabul edilmektedir. Sahip olduğu muhteşem atmosfer ile akşam yemekleriniz için ideal bir seçim olabilir. Güleryüzlü personeli ve zengin menüsü ile dikkat çeken mekânda su ve çay için ücret de alınmaz. Mekânda dilerseniz yöresel lezzetleri tercih edebilir dilerseniz de dünya mutfağına ait çeşitli alternatifleri inceleyebilirsiniz.

Göreme gezilecek yerler arasında en iyi bölge içerisindedir. Göreme’de gezi yaparken nerede ne yenir, Göreme restaurantları gibi bilgileri sizler ile paylaşmaya çalıştık.

Ziyaretçi Yorumları (1)
  1. elif dedi ki:

    Göreme yemek yemek için en uygun yerlerden biryermiş.En güzel yemekleri ve çitli olarak Göremede bulabildik.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.