Göreme Salkım Tepesi

Göreme Panorama Salkım Tepesi Nerede, Manzarası

Göreme Panorama ziyaretçilerine görsel şölen sunmakta ve milyonlarca gezgini kendisine çekmektedir. Kapadokya sınırları içerisinde her bir adımda bambaşka tarihi güzellikleri görebilmek, muhteşem doğası ile iç içe olabilmek mümkündür. Dünya genelinde önemli turistik bölgelerden biri olan Kapadokya pek çok medeniyete kapılarını aralamış ve her bir medeniyetten izler edinmiştir. Bu izlerden günümüze kadar kalanlar dünya çapında büyük bir ilgi görmekte ve her yıl milyonlarca ziyaretçi almaktadır.

Göreme Panorama Cafe Uçhisar’dan Göreme’ye doğru inerken sağda kalmaktadır. Güvercinlik vadisi’ne ve Erciyes Dağı’na bakan bir konumda yer almaktadır. Menengiç kahvesinin közde pişirildiğinde etrafa yaydığı kokuyla rahatlıkla bulunabilir bir konumda yer almaktadır.

Göreme Salkım Tepesi muhteşem manzarasında ziyaretçiler güneşin batışını görebilmektedir. Güneşin batarken peribacalarına üzerine yaydığı ışık buradan görülebilmektedir. Havada gezen balonlar, peribacaları ve tüm şehir yapıları bu manzaradan rahatlıkla görülebilmekte ve bu görsel şölene şahit olunabilmektedir. Yaz ve kış aylarında istenilen zamanlarda ziyaret gerçekleştirilebilmektedir. Bir kış günü soba ile ısınırken, bir yaz günü serin havada dinlenirken muhteşem manzaranın keyfi çıkarılabilir. Muhteşem renkli balonların manzarasında doğa kokan bir ortamda lezzetli bir Göreme Panorama Cafe kahvaltı yapabilmek mümkündür. Göreme bu manzaradan bakıldığında tamamen ayaklar altında kalmaktadır.

Göreme Panorama Manzara İzleme

Göreme Panorama manzara izleme noktası Göreme merkezden tam olarak 2 km uzaklıkta yer almaktadır. Bir bank ya da bir sandalye üzerinde eşsiz manzaranın keyfi çıkarılabilmektedir. Göreme Uçhisar yolu üzerinde bulunan manzara Güvercinlik Vadisi’nin bitiş noktasında bulunmaktadır. 3917 metre yüksekliğiyle bölgenin en ihtişamlı dağı olan Erciyes Dağı buradan görülebilmektedir. Erciyes ve muhteşem Güvercinlik Vadisi’nin panoramasını gözler önüne seren Kapadokya’nın en güzel fotoğraf noktalarından biri Göreme Salkım Tepesi olmaktadır. Panorama manzara izlemek için fotoğraf tutkunları burada istedikleri gibi fotoğraflar alabilmektedirler. Burada fotoğraf çekmek isteyen kişilere aynı zamanda eski zaman kıyafetleri de verilmektedir. Civarda yer alan pek çok hediyelik eşya dükkanından da yöresel pek çok eşya alabilmek mümkündür.

Göreme Salkım Tepesi Özellikleri

Salkım Tepesi tabelası Uçhisar’a girmeden önce kişileri karşılamaktadır. Göreme Panorama Manzara izleme noktası bu tepede yer almaktadır. Güvercinlik Vadisi ve Uçhisar Kalesi’ne buradan bakılabilmektedir. Kapadokya kartpostallarında ve broşürlerde görünen manzaralar burada yer almaktadır. Peribacaları kadar meşhur olan, nazar boncuklarıyla süslenen ve çömleklerle süslü olan ağaçlar da bu tepede yer almaktadır. Bu tepede eşsiz manzara ile birlikte meşhur süslü ağaçlar ile karşılaşabilmek mümkündür. Göreme Panorama tepesi eşsiz görüntüsü ile her yıl pek çok ziyaretçiye ev sahibi olmaktadır. Bu tepe önceleri aşıkların buluşma noktası olarak kullanılmaktaydı.

Hatta aşağıda vadide yer alan güvercinlerin gagaları ile küçük kağıtlar taşıdıkları bu kağıtlarla haber taşıdıkları söylenmektedir. Burada yer alan dilek ağacı da aşıkların dileklerinin gerçekleşmesi için bağladıkları çaputlarla doludur. Salkım tepesi göreme geleneksel bir misyon edinmiş olan bölgedir. O günlerden bugünlere kadar gelenek devam etmiştir ve kişiler bu tepeye geldiklerinde niyetleri için çaput bağlamadan bölgeyi terk etmez olmuşlardır. Göreme Panorama ağaç son derece meşhurdur. Süslü ağaçlar, dilek ağaçları kişilerin başlıca ziyaret noktalarından biri olmuştur.

Göreme Panogama Kamp Bölgesi

Göreme Panorama camping göreme kasabasına bakan alanda oldukça geniş bir yere yayılmış durumdadır. Burada yer alan doğa sessizliği ile kişilere eşsiz bir deneyim yaşatmaktadır. Pek çok kampçı tarafından bölge ziyaret edilmektedir. Geceleri cırcır böceklerinin şarkılarıyla uyumayı, sabahları ise kuşların cıvıltılarıyla uyanmayı sevenler için en mükemmel ortamlardan biridir. Doğa insanıyım diyenler için son derece mutluluk verici özelliklere sahiptir. Kişiler burada çadırları ve karavanları ile birlikte kamp yapabilmekte, eşsiz doğanın tadını çıkarabilmektedir. Ağaçlar arasında birkaç gece konaklamak, tertemiz havasında vakit geçirmek ziyaretçiler için eşsiz bir deneyim olmaktadır.

Göreme Panorama kampı çok eskilerden beri hizmet vermektedir. 1980’li yıllardan bu yana hizmetlerini vermektedir. Elektrik, su, internet gibi avantajları bulunmaktadır. Kişilere her türlü imkanı sunması nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda burada doğal sulardan oluşan bir yüzme havuzu da bulunmaktadır. Kamp için en uygun zamanla doğanın coştuğu ilkbahar ve yaz aylarıdır. Bu zaman dilimlerinde kampın ve bölgenin keyfi en iyi şekilde çıkarılabilmektedir. Vadilerde uzun soluklu yürüyüşler yapabilmek ve ilkbaharın çiçeklerini görebilmek mümkün olmaktadır.

Göreme Panorama Manzara İzleme Noktasına Nasıl Gidilir?

Göreme Panorama manzara izleme noktası yol tarifi ziyaret etmek isteyenler tarafından merak edilmektedir. Manzara izleme noktası Göreme içerisinde yer almaktadır ve merkeze tam olarak 2 km uzaklıkta kalmaktadır. Göreme Uçhisar yolu üzerinden bölgeye ulaşabilmek mümkündür. Aynı şekilde manzara izleme noktası Güvercinlik Vadisi’nin bitiş noktasında yer alıyor. Güvercinlik Vadisi gezisi sonunda Göreme Panorama manzara izleme noktasına varılabilir ve buradan eşsiz bir manzaraya şahitlik edilebilmektedir.

Burada kişiler eşsiz kareler yakalayabilmektedirler. Fotoğraf çekmek isteyenler için mekanda yöresel kıyafetler dahi verilmektedir. Bu kıyafetler ile birlikte kişiler eşsiz manzaraya karşı fotoğraflar çekebilir ve özel anları ölümsüzleştirebilir. Fotoğraf tutkunları tarafından sıklıkla ziyaret edilmekte olan bir alandır.

Göreme Salkım Tepesi Yol Tarifi

Göreme Panorama Konaklama

Eşsiz manzaraların izlendiği bu bölgede konaklamak isteyenler için Göreme Panorama otel çeşitleri bir hayli fazladır. Burada yakınlarda yer alan otellerde konaklamak mümkündür. Kişiler konaklamak istedikleri otellerde önceden rezervasyon yaptırabilmektedir. Rezervasyonlarını istedikleri iptal edebilmekte ve değişiklikler yapabilmektedirler. Bölgede ziyaret edilecek farklı kiliseler, vadiler bulunmaktadır. Bu nedenle buraya gelen kişiler önemli mekanları görmeden gitmek istememektedir. Bu sebeple birkaç günlük konaklamalar yapılarak bölge tamamen gezilebilmektedir. Göreme bölgesini ziyaret edenler için çok çeşitli oteller bulunmaktadır. Kişiler bu otellerde istedikleri gibi konaklayarak bölgeyi derinlemesine gezebilme şansı elde edebilmektedirler.

Göreme Salkım Tepesi Fotoğrafları
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.