Turasan Şarap

Turasan Şarap Fabrikası Evi Yol Tarifi, En iyi Şarabı ve Fiyatları

Turasan Şarap Evi (fabrikası) tarafından sunulmakta olan kaliteli şarapları Kapadokya ve çevresinde tadabilmek mümkündür.  Kapadokya meşhur balonları ve özel tarihi ile birlikte yerli ve yabancı turistleri kendisine çekmeye devam ediyor. Kapadokya’da yer alan yeraltı şehir mahzenleri de bir hayli ilgi görmektedir. Yeraltı mahzenlerinden anlaşılacağı üzere Kapadokya ve çevresinde şarap evlerine ulaşmak ve Turasan Şarap tarafından sunulmakta olan kaliteli şarabın keyfini sürebilmek mümkündür.

Kapadokya ve Ürgüp çevresine gidildiğinde konaklama ve yeme içme konusunda pek çok seçenek olduğu görülmektedir. Ancak aralarında bazı yerler kalite özellikleri ile dikkatleri kendisine çekiyor ve insanlar bu yerlere uğramadan geçmiyor. Turasan Şarap fabrikasında yapılan yorucu ama keyifli gezilere bu mekanlarda mola vermek oldukça keyifli olabilmektedir. İnsanlar buraya yaptıkları gezilerde birbirinden farklı lezzetlere sahip olan şarapların tadına bakabilmektedir.

Ürgüp turlarına katılan insanlar meşhur yerlerden biri olan Şarap fabrika mahzeninde Turasan Şarap tadımı yapabilmektedir. Nefis bir damak tadı ve enfes bir tarih esintisi bırakmaktır.

Turasan Şarapçılık

Kapadokya’ya gelindiğinde yeraltı şehirleri ve balon gezileri mutlaka yapılmalıdır. Birbirinden güzel doğalara sahip olan vadilerinde mükemmel manzaraların tadı çıkarılmalıdır. Tüm bunlar gerçekleştirildikten sonra da mutlaka yörenin şaraplarının tadına bakılmalıdır. Bu alanda oldukça başarılı işlere imza atmış olan ve kalitesini ülke içerisinde tüm illere ispat etmiş olan Turasan Şarap Fabrikası mutlaka ziyaret gerektiren önemli yerlerdir. Kendisine has özel lezzeti mutlaka tadılmalıdır.

Hasan Turasan çalışmalarını büyük bir özveri ile devam etti ve bugünlere kadar sürdürdü. En kaliteli şarapları üreterek birçok ödüle layık görülmüştür. Erciyes Dağı eteklerinde yer almakta olan Turasan Bağları 500 dönümlük bir arazı içerisindedir. Nefis şaraplar için kullanılan üzümler bu bağlarda en iyi şekilde üretilmekte, yetiştirilmektedir.

Şarap Evi tarihi 1943 yılına dayanmaktadır. Bu yıllarda Hasan Turasan özverili bir çalışma gerçekleştirdi ve şarap evini kurdu. O zamanlardan bu zamanlara kadar en kaliteli şarapları üretmeye devam etti ve ülke genelinde ün kazandı. Yapılan kaliteli çalışmalar her zaman ödüllere layık görülmüştür.

Turasan şarap üretim fabrikası kendi sektörü içerisinde adını birçok farklı şaraba veriyor. Bu şekilde adını duyurmakta olan şarap fabrikası son derece uygun fiyatlı üretimler yapması ve kalitesi ile birlikte ün kazanmaktadır. Kapadokya bölgesine gezi düzenleyen herkes buraya has olan ürünlerin tadına bakmadan gitmemelidir. Burada yer alan Emir üzümleri Tursan Şarapçılık ile bambaşka bir güzelliğe sahip olmuştur. Bu nedenle firmanın ödüllü olan Emir beyaz şarabı mutlaka içilmelidir. Özellikle beyaz şarap sevenlerin bu benzersiz lezzetin tadına varmaları gerekmektedir.

Şarapların tadına bakmanın yanında şarapların nasıl üretildiklerini de görmek isteyebilirsiniz. Firma bu noktada da ziyaretçileri için bir olanak sağlamaktadır. Üretim tesisi de ziyaretçi kabul etmektedir. Bu sayede insanlar lezzetli şarapların nasıl üretildiklerini de yakından görebilmektedirler. Üretim tesis ile satış mağazası arasında mesafe olsa da mutlaka görülmesi gerekli olan yerlerden biridir. Turasan Şarap Evi Ürgüp gezisi düzenleyenler için mutlaka ziyaret edilmesi gerekli olan yerler içerisinde yer almaya devam etmektedir. Şarap üretiminin nasıl gerçekleştirildiğini görebilmek için hafta içi günlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Her bütçeye hitap eden şarap çeşitliliği burada yer almaktadır. Genel olarak bol ziyaretçiye sahip olmaktadır. Bu nedenle şarap tadımı gerçekleştirilememektedir. Ancak her ziyaret eden kişinin mutlaka bayılarak döndüğü ve şaraplarını tattığı bir gerçektir.

Turasan Şarap Çeşitleri Neler?

Ürgüp sınırları içerisinde yer alan şarap evi çeşitliliği ile de oldukça ünlüdür. Ödüllü şarapları ve bol çeşitliliği ile pek çok kişinin tercihleri arasında yer almaktadır. Ürgüp gezileri düzenlemekte olan kişiler mutlaka Turasan şarap çeşitleri ile tanışmaktadırlar. Kişiler satın almak için burada yer alan satış mağazasını tercih edilebilirler. Satış mağazası ve üretim evi kişiler tarafından sıklıkla ziyaret edilmekte ve şarapların nasıl üretildiği de doğrudan görülebilmektedir. Benzersiz lezzetlere sahip olan şarapların nasıl üretildikleri de ziyaretçilerin gözleri önüne serilmiştir.

Şarap çeşitleri muhakkak görülmeli ve tadılmalıdır. Kişiler resmi site üzerinden sipariş verememektedir. Günümüz koşullarında alkol yasağı nedeni ile online olarak satın alım gerçekleştirilememektedir. Ancak kişiler dilerlerse mail adresleri üzerinden şehir dışı siparişlerini verebilmektedirler. 6 adet ve fazlası siparişlerde ücretsiz gönderim elde edilebilmektedir. Hızlı ve aynı zamanda sorunsuz bir gönderim yapmaları nedeni ile oldukça kısa süreler içerisinde Turasan şarap lezzetlerini tadabilirsiniz.

Firma kendi bağında ürettiği üzümlerinden şarap üretmektedir. Kendi bağında yer alan üzümler Sauvignon Blanc, Chardonnay, Merlot, CabarnetSauvignon, Tannat ve Emir üzümleridir. Bu üzümlerden elde edilen şaraplar oldukça beğenilmektedir.

Turasan Şarapçılık denildiğinde akla ilk olarak Emir Beyaz Şarabı geliyor. Bu şarap firmanın gözbebeği şaraptır. Özellikle balık yemeklerinin yanında beyaz şarap tercih edilmektedir. Aynı şekilde soğuk başlangıçlara eşlik etmede ve taze peynir ile tüketildiğinde de damakta enfes lezzetini bırakmaktadır. Emir Beyaz Şarabı ödüllü bir şaraptır. Ancak tek ödüllü şarapları bu değildir. Öküzgözü üzümlerinden de elde edilen lezzetli şaraplar da ödül elde etmişlerdir. Öküzgözü, Boğazkere, Kalecik Karası, Şiraz, Misket, Narince gibi anlaşmalı olarak satın aldığı üzümler ile birlikte birbirinden lezzetli şarap üretimleri gerçekleştirilmektedir.

Öküzgözü üzümlerinden Turasan Rose Şarabı, Misket üzümünden de Turasan Misket Dömisek Şarabı üretilmektedir. Narince üzümlerinden elde edilen Turasan Narince Şarabı ile birlikte Merlot, Syrah ve CabarnetSauvignon üzümlerinden elde edilmekte olan Turasan Senleler Kırmızı Şarabı en lezzetli olan şarap çeşitleri içerisinde yerini almaktadır. Bu şarap türleri mutlaka tadılmalı ve lezzetinin keyfi sürülmelidir.

Turasan Şarap Çeşitleri 2022 – 2024 Yılı

 • Turasan Seneler Blend (Kırmızı Şarap)
 • Turasan Öküzgözü & Boğazkere (Kırmızı Şarap)
 • Turasan Emir (Beyaz Şarap)
 • Turasan Sauvignon Blanc (Beyaz Şarap)
 • Turasan Misket (Yarı Tatlı Şarap)
 • Turasan Rose Kalecik Karası (Rose Şarap)
 • Turasan Kalecik Karası (Kırmızı Şarap)
 • Turasan Blush Kalecik Karası (Rose Şarap)
 • Turasan Narince (Beyaz Şarap)
 • Turasan Seneler Öküzgözü & Boğazkere (Kırmızı Şarap)
 • Turasan Riesling (Beyaz Şarap)
 • Turasan Cabernet Sauvignon (Kırmızı Şarap)
 • Turasan Boğazkere (Kırmızı Şarap)
 • Turasan Merlot (Kırmızı Şarap)
 • Turasan Syrah (Kırmızı Şarap)
 • Turasan Seneler Öküzgözü (Kırmızı Şarap)
 • Turasan Chardonnay (Beyaz Şarap)
 • Turasan Grande Reserve (Kırmızı Şarap)
 • Turasan Kırmızı Blend (Kırmızı Şarap)
 • Turasan Seneler Chardonnay (Beyaz Şarap)
 • Turasan Seneler Sauvignon Blanc (Beyaz Şarap)
 • Turasan Öküzgözü (Kırmızı Şarap)

Turasan Şarap Evi Nerede?

Şarap Evi nerede soruları ziyaret etmek ve lezzetli şarapları tatmak isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Şarap evi Nevşehir, Ürgüp bölgesinde yer almaktadır. Buraya gelindiğinde Ürgüp Müzesi ve Eraslan deresi gibi yerlere yakın bir lokasyonda yerini alıyor. Ürgüp gezisi düzenleyenlerin buraya mutlaka uğramaları gerekmektedir. Navigasyon ile açık adresi rahatlıkla bulabilmek mümkündür. Yolda yer alan tabelalar da bu noktada yardımcı olmaktadır. Yol üzerinde iste Temenni Tepesi’ne çıkarken sola dönerek fabrikaya ulaşmak mümkündür.

Tam Adresi: Yunak Mahallesi, Tevfik Fikret Caddesi, No: 6 Ürgüp/ Nevşehir

Turasan Şarap Fiyatları

Turasan şarap fiyatları da benzersiz lezzeti tatmak isteyenler tarafından merak edilmektedir. Bölge içerisinde meşhur ve en kaliteli üzümler yetişmektedir. Yetiştirilen üzümler ile birlikte enfes şaraplar üretilmektedir. En başta ön yargılı olup çok pahalı oldukları düşünülebilmektedir, ancak nefes lezzeti ile buluşulduğunda bu yargılar ortadan kalkmaktadır. Firmanın en dikkat çeken özelliklerinden biri lezzetli şaraplarının oldukça uygun fiyatlara satılmasıdır. Aslında piyasa bakış açısından bakılacak olursa firmanın oldukça ucuz bir satış gerçekleştirdiği görülmektedir.

Şarap evi oldukça bol ziyaretçiye sahiptir. Hemen hemen her gezgin buraya uğramakta ve enfes şarapların lezzetini tatmaktadır. Şarap fiyatları son derece ucuzdur. 25 liradan başlayan fiyatlar ile mükemmel şarapları tadabilmek mümkündür. Birçok ödülü olan şaraplar dahi burada oldukça düşük fiyatlara satılmaktadır. Fiyat ve kalitesi açısından son derece uyumlu bir ücretlendirmeye sahiptir. En güzel ve en lezzetli şarapların tadımları şarap evinde gerçekleştirilebilmekte ve kişiler benzersiz lezzetleri tadabilmektedirler.

Turasan Şarap Fiyatları Ve online Satış

Turasan şaraplarını internet üzerinden sipariş vermek için https://iyisarap.ac/collections/turasan adresinden istediğiniz şarab seçimini yapıp sipariş verebilirsiniz. eN güncel Turasan şarap fiyatlarınıda bu siteden takip edebilirsiniz. interaktif bir şekilde siparişlerinize cevap veren sitenin Şarap fiyatları 2024 güncel şekilde alışverişe açık halde sizleri beklemektedir.

Turasan Şarap Sipariş
Kapadokya Şarapları Hakkında Kısa Soru Cevap
Kapadokya dan hangi şarap alınır?

Kapadokya bölgesinde Sadece Turasan şarapları değil bir çok farklı yerli şaraplar bulunmaktadır. Nevşehir bağcılık alanında üretken ve nevşehir üzümlerinin kalitesi olarak bütün şarapların farklı lezzet ve kıvamları vardır. Bu lezzet illaki fiyatlarada yansımaktadır. Fiyat lezzet performans olarak dengeli bir şarap olarak Turasan Emir veya Kocabağ Emir şaraplarının tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

En iyi şarap hangisi?

Kapadokya bölgesinde Sadece şarapların değil bir çok farklı yerli şaraplar bulunmaktadır. Nevşehir bağcılık alanında üretken ve nevşehir üzümlerinin kalitesi olarak bütün şarapların farklı lezzet ve kıvamları vardır. Bu lezzet illaki fiyatlarada yansımaktadır. Fiyat lezzet performans olarak dengeli bir şarap olarak Turasan Emir veya Kocabağ Emir şaraplarının tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

Hasan Turasan kimdir?

Hasan Turasan Nevşehir il merkezine bağlı Ürgüp ilçesinde Turasan şarap ve bağcılık şirketinin sahibidir. Ürgüp şarapları her yıl bölgesinin vergi rekortmeni olarak dikakt çekmekte, sayı üretimden çok kaliteye önem veren, bir işletme sahibi olarak çok naif nezaketli biri olarak bilinen örnek bir iş adamıdır. Sadece fabrikasına gelenlere değil internet üzerinden de bütün isteklere cevap vermeye çalışan bir şirket patronudur.

Turasan online satış

Turasan saraplarının özelliklerine göre fiyatları da değişmektedir. içim keyfinize göre fabrikada tadımlıklara bakarak alabilceğiniz gibi internet üzerinden de seçimler yapabilirsiniz. Turasan Seneler fiyatı, Turasan Kalecik Karası fiyat, Turasan Emir şaraplarının güncel fiyatlarını online satış mağazsanıdan öğrenebilirsiniz. https://iyisarap.ac/collections/turasan

Turasan Şarap Fotoğrafları
Ziyaretçi Yorumları (1)
 1. Mehmet Ceylan dedi ki:

  Merhabalar ben sizden güncel Turasan Cabernet Sauvignon (Kırmızı Şarap) fiyatını öğrenmek istemiştim.Teşekkür Ederim.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.