Üzümlü Kilisesi

Kapadokya sınırları içerisinde yer alan en önemli kiliselerden biri de Üzümlü Kilisesi olmaktadır. Kapadokya’da yer alan peribacalarının günün her saatinde tadını çıkardıktan sonra etrafta yer alan kiliseler de gezilmeli ve tarihi dokuları keşfedilmelidir. Kapadokya’da yer alan kiliseler tarihi ve kültürel mirasın bir parçasıdır. Kiliseleri gezerken mimari ve kültüre açılardan çok fazla bilgi edinebilmek mümkündür. Eşsiz görünümlere sahip olan kiliseler birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bu sayede çok sayıda farklı özelliklere sahip kiliselerden pek çok kültürel bilgi edinilebilmektedir.

Üzümlü Kilisesi Özellikleri (Kızılçukur Vadisi)

Kapadokya kiliseleri içerisinde yer ala Üzümlü Kilisesi Kızılçukur vadisi içerinde bulunmaktadır. Kızıl vadi içerisine girdikten sonra tabelalar yardımı ile üzümlü kilisesine ulaşabilirsiniz. Eğer yol üstünde yer olan patikalar takip edildiğinde yer alan kiliseye kolaylıkla ulaşabilmek mümkündür.

Aziz Theodoros Trion Kilisesi

Üzümlü Kilisesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Üzümlü kilisesi ulaşım yolları ziyaret etmek isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Bu kiliseye gitmek isteyenlerin rotası direk kızılçukur vadi diye aratmaları daha iyi olacaktır. Üzümlü kilisesi kızılçukur vadisi içerisinde bulunmaktadır. Kızılçukur vadisine girdikten sonra Tabelaları takip ederek kiliseye kolay bir şekile ulaşabilirsiniz.

Üzüm Kilisesi ziyaret saatleri bulunmamaktadır.

Üzümlü Kilisesi Fotoğrafları

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.